^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

obóz wędkarski 2023 nad jeziorem w Polsce

Obóz wędkarski 2024

Obóz wędkarski dla dzieci, dlaczego warto?

Spośród wszystkich naszych obozów zdecydowanie wyróżniającym jest obóz wędkarski dla dzieci i młodzieży „Taaaaka Ryba”: https://aktywne-obozy.pl/tour-item/taaaaaka-ryba-oboz-wedkarski/

Obóz wędkarski przeznaczony jest dla uczestników w wieku od 10 do18 lat. Zabawa organizowana w niewielkiej miejscowości — Zamrzenica położonej nad zalewem Koronowskim każdego roku przyciąga całą masę młodych adeptów wędkarskiej sztuki. Uczestnicy podczas trwającej
10 dni imprezy bawią się i uczą. Obozowiczami są zarówno doświadczeni łowcy, posiadający swój ekwipunek, jak i niedoświadczeni, spragnieni wiedzy wędkarze, którzy z pełnego wyposażenia będą mogli skorzystać na miejscu. Miejscem wypadowym jest należący do Agencji Turystycznej „Wonderlands” Ośrodek Wypoczynkowy „Leśne Ustronie”

Dodatkowo całokształt obozu owiany jest delikatną nutą rywalizacji. Nagrodą dla najlepszych jest statuetka dla: „Najlepszego Wędkarza Turnusu”. Aby, ją zdobyć, należy świetnie wypaść w kilku kategoriach ściśle związanych z połowem ryb. Zaliczają się do nich:

 • najdłuższa „biała ryba” z zalewu Koronowskiego
 • najdłuższy drapieżnik z zalewu Koronowskiego
 • rzut przynętą do celu
 • opływanie bojki łodzią
 • zawody wędkarskie
 • rywalizacja sportowa „Spartakiada”
 • największa ryba złowiona na łowisku karpiowym „Lisi Ogon”
Obóz wędkarski dla dzieci i młodziezy

Jak dużą rybę udało się złowić podczas obozu?

Ostatnia z konkurencji przynosi najwięcej emocji, gdyż okazy poławiane na wspomnianym akwenie rosną do niebotycznych rozmiarów. Obecny obozowy rekord wynosi aż 15 kilogramów. Wielki karp został złowiony w 2018 roku przez Patryka. Przekroczenie tej magicznej bariery gwarantuje nagrodę w postaci pysznego tortu!

obozy wędkarskie

Pozostałe atrakcje

Ilość atrakcji, jaką oferuje obóz wędkarski, nie ogranicza się tylko do połowu ryb. Uczestnicy podczas pobytu w Zamrzenicy poznają wieje zakątków Borów Tucholskich. Będą mieli okazję ku temu
uczestnicząc w wycieczkach:

 • kajakowych,
 • rowerowych,
 • pieszych,
 • survivalowych

Aby, urozmaicić czas spędzony nad wodą, młodzi będą mieli okazję poławiać ryby nie tylko z brzegu i pomostu, lecz również z łodzi lub po zmroku. Wędkowanie ze środków pływających często kończy się wynikami w postaci garbatych okoni lub krwiożerczych szczupaków, natomiast nocny połów może zaowocować jedną z najbardziej tajemniczych ryb występujących w polskich wodach- węgorzem. Ostatniego przedstawiciela tego gatunku udało się przechytrzyć Antkowi podczas piątego turnusu w 2019 roku. Ryba ta na wielu zrobiła ogromne wrażenie, gdyż mierzyła ponad 80 centymetrów!

obóz wędkarski

Wspierają nas

Dodatkową atrakcją, jaką oferują obozy wędkarskie dla dzieci, są niesamowite nagrody od największej i najbardziej cenionej polskiej firmy sprzętu wędkarskiego — Mikado. Marka ta od 2019 roku z przyjemnością wspiera zamrzenicką zabawę, zapewniając wszystkim uczestnikom koszulki lub czapeczki a dla wyróżniających się łowców wysokiej klasy ekwipunek. Warto również wspomnieć o konkursie na najlepsze zdjęcie organizowanym przez firmę Mikado. Zwycięzca tej rywalizacji znajdzie się w katalogu firmy oraz otrzyma dodatkowe nagrody.

Co Wam gwarantuję?

Wspaniała atmosfera, niezapomniane chwile, ogrom wędkarskiej wiedzy i oczywiście brak nudy to podstawowe cechy obozów w Zamrzenicy. Niezależnie czy jesteś doświadczonym łowcą, czy stawiasz swoje pierwsze kroki w wędkarstwie. Nasze obozy z pewnością przypadną Ci do gustu i zapadną w pamięć na zawsze. Stwierdzam to z mojego siedmioletniego doświadczenia, zarówno z perspektyw uczestnika, jak i opiekuna.

You don't have permission to register
Call Now Button