^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

obóz snajperski

Obozy snajperskie

Obóz snajperski dla młodzieży „Na Linii Strzału”

Obóz snajperski, który organizowany jest dla dwóch grup wiekowych: 12-15 lat oraz 15-18 lat. Polecamy go przede wszystkim sympatykom tematyki militarnej, adrenaliny i zajęć fizycznych. https://aktywne-obozy.pl/tour-item/na-linii-strzalu-oboz-snajpersko-survivalowy/

Miejscowość i teren:

Obóz odbywa co roku w miejscowości nadmorskiej Mrzeżyno przy wykorzystaniu terenów ośrodkowych, a przede wszystkim rozległego lasu będącego niegdyś częścią poligonu wojskowego nieistniejącej już jednostki wojskowej. Zróżnicowany teren (las mieszany, otwarte polany i łąki, tereny podmokłe, bagna, leśne gęstwiny oraz wąwozy) pozwala na przećwiczenie elementów wiele elementów związanych z tematyką obozu oraz pozwala na przeprowadzenie dużej ilości zróżnicowanych scenariuszy.

Przeczytajcie informacje o obozach militarnych, które ukazały się w Gazecie Wyborczej: https://wyborcza.pl/7,87648,23716752,chlopcy-i-dziewczeta-z-placu-broni-obozy-militarne-robia-furore.html

na-linii-strzalu

Ogólnie o obozie:

„Na linii strzału” to jedyny w swoim rodzaju obóz o tematyce snajperskiej przeznaczony dla młodzieży aktywnej ruchowo i zainteresowanej tematem strzelectwa wyborowego. Obóz odkrywa przed swoimi uczestnikami:

  • tajniki snajperstwa, oddzielając fakty od mitów, airsoft od wojska
  • oraz realne ćwiczenia strzelców wyborowych od technik i zachowań przydatnych jedynie w rozgrywkach ASG. 

Dla kogo?

Obóz polecamy przede wszystkim graczom airsoftowym wcielającym się w role snajperów, osobom które chcą stać się jeszcze lepszymi graczami ASG (bez zbędnego militarnego mambo-jambo) oraz osobom zainteresowanym tematyką strzelectwa wyborowego. Wymagana jest dobra sprawność fizyczna oraz kondycja, a także gotowość do operowania w długim przedziale godzinowym, a także w nocy.

Ze względu na specyfikę prowadzonych zajęć, oraz ćwiczeń, nie polecamy obozu dla osób dotkliwie uczulonych na pyłki traw oraz insekty, bojących się ciemności, łatwo się poddających, jak i niecierpliwych.

Sprzęt:

Własny sprzęt airsoftowy i snajperski nie jest konieczny, ale jeżeli takowy posiadamy, zalecamy zabranie go, aby jak najbardziej wzmocnić jego mocne strony oraz poprawić sposób jego wykorzystania. Dla naszych uczestników zapewniamy karabiny airsoftowe, lornetki i monokulary, farbki, stroje maskujące, okularki, maski ochronne na twarz oraz pozostały niezbędny do ćwiczeń oraz rozgrywek airsoftowych sprzęt.

Wsparcie:

Stroje maskujące zostały wykonane na zamówienie przez firmę Sprinter Custom Ghillie, która jest wiodącym producentem profesjonalnych strojów maskujących w Polsce. SCG tworzy oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania z zakresu kamuflażu i maskowania oraz stanowi markę rozpoznawalną i cenioną wśród zawodowych żołnierzy, w tym także strzelców wyborowych.

obozy strzeleckie

Czego spodziewać się na obozie?:

Jasnego podziału między airsoftem oraz realizmem. Podczas zajęć ze strzelectwa wyborowego czeka nas:

  • sporo realnych technik i ćwiczeń snajperskich,
  • duża ilość zajęć z maskowania,
  • nauka przenikania,
  • stalking
  • sporo ciekawostek oraz historia profesji,
  • survival,
  • ratownictwo pola walki,
  • taktyka i podstawy walki psychologicznej.

Podczas zajęć z airsoftu spodziewajmy się treningów strzeleckich, taktyki airsoftowej, ukazania błędów najczęstszych błędów, uzyskania odpowiedniego „mindsetu”, nauki kontroli rozgrywki oraz mapy oraz wiele więcej.

Podczas zajęć luźnych przygotujcie się na gry i zabawy, nocleg w lesie z gotowaniem, opowiadanie dowcipów, memy oraz internety, rozmowy o książkach, grach, serialach, czyli innymi słowy należny wypoczynek po ciężkich zajęciach.

Obozy snajperskie, militarne, survivalowe

Okiem instruktora-wychowawcy (Zienio):

Obóz jest bardzo specyficzny, ponieważ odzwierciedla w dużym stopniu mnie, mój charakter, mój styl bycia, oraz (a może przede wszystkim) mój bagaż doświadczeń i umiejętności. Obóz „Na linii strzału” jest obozem specjalistycznym i moim oczkiem w głowie, ale jego obecny kształt zawdzięczam przede wszystkim uczestnikom, którzy przez ostatnie 6 lat dzielnie stawiali czoła rzucanym im wyzwaniom i co roku podnosili dla mnie i dla siebie poprzeczkę, chcąc czegoś nowego, mocniejszego i bardziej ekstremalnego.

Uczestnicy obozu snajperskiego to zgrana paczka złożona z osób, które wspomagają się wzajemnie jako zespół i każdego dnia walczą z swoją niedoskonałością, dążąc do perfekcjonizmu, wyśmienicie się przy tym bawiąc. Osobom zakochanym w samym sobie, wywyższającym się oraz marudom dziękujemy, to nie obóz dla was.

„Oderint, dum metuant”

Zienio

Zobacz ostatnie wpisy na naszym blogu

Call Now Button