^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

obóz snajperski

Obozy snajperskie

Obóz snajperski dla młodzieży „Na Linii Strzału”

Obóz snajperski, który organizowany jest dla dwóch grup wiekowych: 12-15 lat oraz 15-18 lat. Polecamy go przede wszystkim sympatykom tematyki militarnej, adrenaliny i zajęć fizycznych. https://aktywne-obozy.pl/tour-item/na-linii-strzalu-oboz-snajpersko-survivalowy/

Miejscowość i teren:

Obóz odbywa co roku w miejscowości nadmorskiej Mrzeżyno przy wykorzystaniu terenów ośrodkowych, a przede wszystkim rozległego lasu będącego niegdyś częścią poligonu wojskowego nieistniejącej już jednostki wojskowej. Zróżnicowany teren (las mieszany, otwarte polany i łąki, tereny podmokłe, bagna, leśne gęstwiny oraz wąwozy) pozwala na przećwiczenie elementów wiele elementów związanych z tematyką obozu oraz pozwala na przeprowadzenie dużej ilości zróżnicowanych scenariuszy.

Przeczytajcie informacje o obozach militarnych, które ukazały się w Gazecie Wyborczej: https://wyborcza.pl/7,87648,23716752,chlopcy-i-dziewczeta-z-placu-broni-obozy-militarne-robia-furore.html

na-linii-strzalu

Ogólnie o obozie:

„Na linii strzału” to jedyny w swoim rodzaju obóz o tematyce snajperskiej przeznaczony dla młodzieży aktywnej ruchowo i zainteresowanej tematem strzelectwa wyborowego. Obóz odkrywa przed swoimi uczestnikami:

  • tajniki snajperstwa, oddzielając fakty od mitów, airsoft od wojska
  • oraz realne ćwiczenia strzelców wyborowych od technik i zachowań przydatnych jedynie w rozgrywkach ASG. 

Dla kogo?

Obóz polecamy przede wszystkim graczom airsoftowym wcielającym się w role snajperów, osobom które chcą stać się jeszcze lepszymi graczami ASG (bez zbędnego militarnego mambo-jambo) oraz osobom zainteresowanym tematyką strzelectwa wyborowego. Wymagana jest dobra sprawność fizyczna oraz kondycja, a także gotowość do operowania w długim przedziale godzinowym, a także w nocy.

Ze względu na specyfikę prowadzonych zajęć, oraz ćwiczeń, nie polecamy obozu dla osób dotkliwie uczulonych na pyłki traw oraz insekty, bojących się ciemności, łatwo się poddających, jak i niecierpliwych.

Sprzęt:

Własny sprzęt airsoftowy i snajperski nie jest konieczny, ale jeżeli takowy posiadamy, zalecamy zabranie go, aby jak najbardziej wzmocnić jego mocne strony oraz poprawić sposób jego wykorzystania. Dla naszych uczestników zapewniamy karabiny airsoftowe, lornetki i monokulary, farbki, stroje maskujące, okularki, maski ochronne na twarz oraz pozostały niezbędny do ćwiczeń oraz rozgrywek airsoftowych sprzęt.

Wsparcie:

Stroje maskujące zostały wykonane na zamówienie przez firmę Sprinter Custom Ghillie, która jest wiodącym producentem profesjonalnych strojów maskujących w Polsce. SCG tworzy oraz dostarcza innowacyjne rozwiązania z zakresu kamuflażu i maskowania oraz stanowi markę rozpoznawalną i cenioną wśród zawodowych żołnierzy, w tym także strzelców wyborowych.

obozy strzeleckie

Czego spodziewać się na obozie?:

Jasnego podziału między airsoftem oraz realizmem. Podczas zajęć ze strzelectwa wyborowego czeka nas:

  • sporo realnych technik i ćwiczeń snajperskich,
  • duża ilość zajęć z maskowania,
  • nauka przenikania,
  • stalking
  • sporo ciekawostek oraz historia profesji,
  • survival,
  • ratownictwo pola walki,
  • taktyka i podstawy walki psychologicznej.

Podczas zajęć z airsoftu spodziewajmy się treningów strzeleckich, taktyki airsoftowej, ukazania błędów najczęstszych błędów, uzyskania odpowiedniego „mindsetu”, nauki kontroli rozgrywki oraz mapy oraz wiele więcej.

Podczas zajęć luźnych przygotujcie się na gry i zabawy, nocleg w lesie z gotowaniem, opowiadanie dowcipów, memy oraz internety, rozmowy o książkach, grach, serialach, czyli innymi słowy należny wypoczynek po ciężkich zajęciach.

Obozy snajperskie, militarne, survivalowe

Okiem instruktora-wychowawcy (Zienio):

Obóz jest bardzo specyficzny, ponieważ odzwierciedla w dużym stopniu mnie, mój charakter, mój styl bycia, oraz (a może przede wszystkim) mój bagaż doświadczeń i umiejętności. Obóz „Na linii strzału” jest obozem specjalistycznym i moim oczkiem w głowie, ale jego obecny kształt zawdzięczam przede wszystkim uczestnikom, którzy przez ostatnie 6 lat dzielnie stawiali czoła rzucanym im wyzwaniom i co roku podnosili dla mnie i dla siebie poprzeczkę, chcąc czegoś nowego, mocniejszego i bardziej ekstremalnego.

Uczestnicy obozu snajperskiego to zgrana paczka złożona z osób, które wspomagają się wzajemnie jako zespół i każdego dnia walczą z swoją niedoskonałością, dążąc do perfekcjonizmu, wyśmienicie się przy tym bawiąc. Osobom zakochanym w samym sobie, wywyższającym się oraz marudom dziękujemy, to nie obóz dla was.

„Oderint, dum metuant”

Zienio

Zobacz ostatnie wpisy na naszym blogu

You don't have permission to register
Call Now Button