^
obozy przygodowe dla najmłodszych

Obozy dla dzieci Lato 2022

Organizujemy aktywne obozy dla dzieci i młodzieży od 1990 roku
obozy dla dzieci i młodzieży
Aktywne Obozy 2021

10 szalonych przygód – obóz przygodowy dla najmłodszych

Nocne i dzienne gry terenowe, podchody z wykonywaniem tajemniczych zadań, poszukiwanie skrzyni ze skarbem, rozpoznawanie drzew, krzewów, jadalnych roślin i…
od PLN 2149 od PLN 1799
obóz sportowy
Aktywne Obozy 2021

AQUA Przygoda – obóz sportów wodnych

obóz dla miłośników sportów wodnych. SUP - nauka wiosłowania i manewrów oraz rywalizacja na deskach, skimboard - ślizganie się na…
od PLN 2099 od PLN 1749
kolonie dla dzieci 2019
Aktywne Obozy 2021

Kolonie Przygodowe – Klub Urwisa

“Klub urwisa” to kolonia przygodowa dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Jest to obóz dedykowany dzieciom, które…
od PLN 2049 od PLN 1899
obóz adventure
Aktywne Obozy 2021

Mali Odkrywcy – Obóz Adventure and Survival Kids

Obóz “Mali odkrywcy” jest obozem dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat. Jest doskonałym pomysłem dla tych, którzy…
od PLN 2149 od PLN 1799
obóz dla dzieci
Aktywne Obozy 2021

Mały Farmer – Obóz dla dzieci

Obóz “Mały Farmer” to obóz farmerski dla najmłodszych. Bogaty program obozu zapewnia szereg atrakcji, a w tym między innymi: opieka…
od PLN 2199 od PLN 1849
Mały Strzelec obóz dla najmłodszych
Aktywne Obozy 2021

Mały Strzelec – Obóz strzelecki dla najmłodszych

Każde dziecko żądne przygód będzie w 100% zadowolone i wróci z ogromną dawką pozytywnych wspomnień. Elementy alpinistyki: nauka wiązania węzłów,…
od PLN 2199 od PLN 1849
obozy przygodowe
Aktywne Obozy 2021

Mały Traper – Obóz przygodowy dla najmłodszych

Każde dziecko żądne przygód będzie w 100% zadowolone i wróci z ogromną dawką pozytywnych wspomnień. Elementy alpinistyki: nauka wiązania węzłów,…
od PLN 2149 od PLN 1799
obóz militarny nad morzem
Aktywne Obozy 2021

Military CAMP – obóz ASG dla młodszych

NOWOŚĆ! Obóz ASG dla młodszych "Military Camp" to obóz dla dzieci w wieku 12 do 15 lat. To idealne rozwiązanie dla…
od PLN 2349 od PLN 1999
obóz militarny
Aktywne Obozy 2021

Młody komandos – Obóz militarny dla najmłodszych

Obóz militarny dla dzieci "Młody komandos” to doskonały przykład obozu, którego zajęcia militarne są prowadzone w formie zabawy i z…
od PLN 2199 od PLN 1849
kolonie przygodowe
Nowosc 2021

Nadmorska Przygoda – obóz przygodowy dla najmłodszych

Obóz dla najmłodszych dzieci w wieku 8 do 13 lat. "Nadmorska Przygoda" to obóz gdzie obok fantastycznych spotkań ze zwierzętami…
od PLN 2199 od PLN 1849

Kolonie i obozy dla dzieci w Polsce 2022

Obozy dla dzieci 2022 – jaki wybrać?

Nadszedł ten czas, kiedy chcielibyście wysłać swoje dziecko na pierwszy obóz? A może to Wasza pociecha zainicjowała samodzielny wyjazd? Jeżeli dziecko samo rzuciło pomysł i chciałoby pojechać na taki obóz, to jesteście w domu. Jedyną barierą jest teraz stres i wątpliwości ze strony rodziców. Taki pierwszy wyjazd, z dala od bliskich, jest bardzo ważnym momentem w życiu dziecka. Dlaczego? O tym opowiemy niżej.

Liczmy się ze zdaniem naszego dziecka

Ta młoda osóbka, do tej pory, żyła w pełnym komforcie i w znanym środowisku, teraz zmieni całkowicie swoje otoczenie. Mimo, że taki obóz dla najmłodszych zazwyczaj trwa 10 dni, warto dobrze przemyśleć tę decyzję i liczyć się ze zdaniem swojej pociechy. Są dzieci, które doskonale odnajdują się w nowym środowisku, ale są też te bardziej wstydliwe i bojaźliwe. Nie warto narażać swojego dziecka na niepotrzebny stres. Świetnym pomysłem będzie przygotowanie go na ten wyjazd. Niech wie, jak wygląda taki obóz dla dzieci i czego może się spodziewać. Dzięki temu przygotuje się na to psychicznie i będzie mu dużo łatwiej.

Jaki obóz dla dzieci wybrać?

Przede wszystkim warto skrupulatnie prześledzić opinie różnych agencji turystycznych oraz dokładnie zapoznać się z ofertą. Ważnym jest, aby opiekunowie byli zaufanymi, empatycznymi osobami. Dziecko musi czuć się bezpiecznie i mieć świadomość, że wychowawca pomoże mu rozwiązać problem, gdyby taki się pojawił. Jako pierwszy obóz wybierz taki, aby grupa wiekowa była zawężona i podobna do wieku Twojego dziecka. Co ważne, zapytaj i przedyskutuj z dzieckiem jaka tematyka obozu byłaby dla niego w sam raz. W końcu chodzi o dobrą zabawę!

Obozy dla dzieci powinny być przygotowane tak, aby żaden rodzic nie miał wątpliwości co do dobrego wyboru agencji turystycznej. Agencja Turystyczna Wonderlands to firma, organizująca obozy dla dzieci i młodzieży od 1990 roku. Dzięki ciężkiej pracy i ciągłemu udoskonalaniu naszych obozów, potrafimy sprostać wymaganiom. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych obozach dzieci już od 7 roku życia. Po zapoznaniu się z naszą ofertą zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego, abyśmy mogli rozwiać państwa wątpliwości.

Kolonie czy obóz dla najmłodszych?

Szukając atrakcyjnych propozycji wyjazdów dla najmłodszych często wpisujemy w wyszukiwarkę frazę kolonie dla dzieci zamiast obóz. Dlaczego tak się dzieje? Otóż większości rodziców wydaje się, że kolonie dla dzieci są bezpieczniejszą i mniej wymagającym sposobem odpoczynku dla 7 czy 8 latków. Dodatkowo wyraz kolonie kojarzy nam się z dzieciństwem, kiedy to obozy organizowane były wyłącznie dla młodzieży. W chwili obecnej zarówno obozy jak i kolonie zapewniają taki sam poziom bezpieczeństwa, programy i atrakcje dopasowane są do wieku uczestników. Gwarantujemy, że jedyna różnica między naszymi obozami a wyjazdami ze słowem kolonia w nazwie to opisany i dostępny zarówno w katalogu i na naszej stronie program obozu. Zrezygnowaliśmy z nazwy kolonia aby ujednolicić naszą ofertę. Dodatkowo według nas, uczestnik obozu brzmi bardziej wyjątkowo niż kolonista.

Tematyka obozów dla najmłodszych

Obozy dla dzieci organizujemy nad polskim morzem w Mrzeżynie, Dąbkach, Dziwnówku, Międzywodziu nad jeziorem we własnym ośrodku „Leśne Ustronie” w Zamrzenicy w Borach Tucholskich oraz w Spale.


Obozy oczami wychowawców

 1. Obóz dla najmłodszych dzieci „Mały Farmer”
 2. Obóz dla dzieci z laserowym paintballem – oczami wychowawcy
 3. Kolonie dla dzieci „Klub urwisa”
 4. FAQ

Obóz dla najmłodszych dzieci „Mały Farmer”

Co Was czeka na obozie farmerskim w Zamrzenicy? Zapraszamy do przeczytania zaproszenia wychowawczyni obozu „Mały Farmer” https://aktywne-obozy.pl/tour-item/maly-farmer-oboz-farmerski-dla-najmlodszych/ dla najmłodszych dzieci.

Cześć, mam na imię Weronika i zabiorę Cię dziś na wycieczkę na wieś!

Musimy wstać troszkę wcześniej jak prawdziwi „Farmerzy”. Wsiadamy na rowery, by dojechać do naszego gospodarstwa. Świeże powietrze, cisza i przyroda. Jazdę umilają nam jedynie śpiewy ptaków. Jest upał, ale drzewa ochraniają nas przed nim, więc przemieszczamy się w przyjemnym cieniu. W końcu jesteśmy w samym sercu Borów Tucholskich!

Tylko czasem promienie słońca przeciskają się między drzewami. Zmęczyłeś się? Zrobimy krótki postój i ruszamy w dalszą drogę, już niedaleko. Już widać pola, a pośród nich gospodarstwa. Nawet zapach wskazuje, że niedługo będziemy na miejscu, słychać muczenie krów i szczekanie psów. Jesteśmy na miejscu. Musimy iść do kurnika, by zebrać jajka do jajecznicy, nakarmić świnki i gęsi. Ooo, właśnie urodziły się małe śliczne króliczki, które aż się proszą, aby je pogłaskać !

Atrakcje w trakcie obozu Mały Farmer?

W zależności od miesiąca w gospodarstwie odbywają się inne zajęcia. Zbieramy kabaczki lub wiśnie, kisimy ogórki lub szukamy się w kukurydzy. Wraz z Panem Gospodarzem idziemy na przejażdżkę traktorem. Nigdy nie jechałeś ? To świetnie się składa- masz okazję spróbować pokierować ogromną maszyną ! A czy wiesz, że dawniej pranie brudnych rzeczy było dużo bardziej skomplikowane niż obecnie- wrzucenie ich do pralki. Może miałbyś ochotę spróbować, jak robiła to twoja babcia lub prababcia używając do tego tarki?

obóz dla najmłodszych dzieci

Po ciężkiej pracy musimy coś przekąsić. Nauczymy się robić jajecznicę albo naleśniki, a na deser wspólnie zrobimy drożdżówkę. To właśnie na tym obozie możesz spróbować prawdziwego, swojskiego twarogu ( najlepszego, jaki jadłam!).

Teraz czas na odpoczynek w zbożu. Nie ma sprawy! 

 • Co Ty na to, by wygrzać się na słońcu ?
 • A może wolisz wykąpać się w jeziorze?
 • Albo poskaczemy po snopkach z sianem w stodole ?

Czas wracać ! Wsiadamy na rower i wracamy do ośrodka. Po powrocie urządzimy jeszcze jakiś turniej sportowy lub ognisko z kiełbaskami. Myślę, że był to dzień pełen wrażeń i zaraz padniesz ze zmęczenia, a świeże powietrze i zabawa sprawi, że będzie Ci się teraz dobrze spało. Jeśli chciałbyś/chciałabyś przeżyć ten i wiele innych dni na Farmie to koniecznie musisz tu przyjechać! To może być fantastyczna przygoda ! Myślę, że jest to świetna alternatywa na kolonie dla najmłodszych uczestników !

Zapraszam do Zamrzenicy – Weronika


Obóz dla dzieci z laserowym paintballem

Obóz z laserowym paintballem dla najmłodszych „Potyczki w świecie Fortnite” – jeszcze rok temu znany był jako Laser Tag. Jest to dowód na to, że rozwijamy się i ulepszamy naszą ofertę. A gwarantuję Wam, że już rok temu było fajnie.

obozy dla dzieci

Nasze obozy to dużo strzelania, dużo zajęć nad wodą, dużo aktywnej zabawy. Strzelamy z replik G36C. Swoje ważą, ale składana kolba i właściwie zaprojektowany pasek, nie sprawiają dyskomfortu najmłodszym.

Jako kadra staramy się urozmaicać gry, wybierając przeróżne, dostępne tereny do strzelanek, wymyślając nowe i ulepszając dobrze znane scenariusze, w czym pomaga nam już sama łatwość zmian ustawień broni. Potyczki laser tag odbywają się pod czujnym okiem instruktora i wychowawców, co jest gwarancją bezpieczeństwa (oczywiście może pojawić się kilka siniaków, które właściwie sprawią radość waszym dzieciom – w końcu to rany bitewne).

Co potrzeba wiedzieć na temat tego obozu?

Pamiętajmy, że jest to obóz survivalovo-militarny dlatego:

 • zabieramy wygodne ciuchy (dresy, t-shirty, bluzy),
 • PEŁNE buty – nie sandały (uwierzcie, można je zgubić w lesie).

Jako że jest to obóz dla młodszych uczestników, pamiętajmy o właściwym przygotowaniu ubrań, na każdą pogodę i na każde warunki. Rzadko się zdarza by dzieci zabierały ze sobą instrument, ale nadal są miło widziane jako alternatywa dla głośników (+ instrument jest trudniej zgubić).

obóz dla dzieci

Kilka słów dla rodziców

Wysyłając dzieci na obóz prosimy Drodzy Rodzice, byście się upewnili, że wasze dziecko chce na niego jechać, bo nic nie smuci nas tak jak dziecko, które nie czerpie radości z zabawy, bo od początku nie chciało brać w takim przedsięwzięciu udziału. Reasumując, serdecznie zapraszamy wszystkie zajarane grami dzieciaki, by mogły spróbować samemu jak to jest być aktywnie częścią gry!

Mam nadzieję, że widzimy się w wakacje – Ola


Kolonie dla dzieci „Klub urwisa”

„Klub Urwisa” to kolonie przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach w wieku 7-10 lat.

Wkrótce twoje pierwsze wakacje po zakończonym roku szkolnym. Być może pierwszy samodzielny wyjazd bez Rodziców. Jeżeli lubisz dokazywać , brać udział w aktywnych zabawach, jesteś dzieckiem pełnym radości musisz pojawić się w Spale. miejscowości otoczonej lasami Puszczy Spalskiej nad rzeką Pilicą , w samym „sercu” Polski.

Klub Urwisa to kolonia przygodowa dla dzieciaków od 7 do 10 lat. Pod profesjonalną opieką instruktorów – wychowawców pierwszy raz w życiu poznasz smak bycia:

 • małym traperem,
 • małym strzelcem,
 • czy małym poszukiwaczem.
kolonie dla dzieci

Poznasz nocne tajniki lasu , spędzisz swoją pierwszą noc pod gwiazdami. Nie zabraknie również doskonałej zabawy jako mały akrobata, czy mały sportowiec. A gdy uznasz że, należy odpocząć zamienisz się w małego leniucha nad urokliwą Pilicą . Aby dopełnić swój pobyt poznasz tajniki skansenu rzeki Pilicy, rezerwatu „Niebieskie Źródła” oraz podziemnej trasy turystycznej „Groty Nadgórzyńskie”.

Gdzie zamieszkamy podczas kolonii

Zapewne zapytasz się gdzie zamieszkasz. Twoim drugim domem stanie się Ośrodek Konferencyjno – Szkoleniowy ,”Zacisze„ w Spale , doskonale wyposażony, zapewniający wszystko to , czego potrzebuje Mały Urwis. Zostań w te wakacje Małym Urwisem !!!

Zapraszam już od końca czerwca – Maciek

FAQ

Czy obozy są zgłoszone do kuratorium?

Wszystkie organizowane przez nas kolonie i obozy są ZAWSZE zgłaszane do odpowiedniego Kuratorium Oświaty. Zgłoszenie następuje w terminie do 21 dni przed rozpoczęciem danego turnusu. Dlatego też na 2-3 miesiące przed wyjazdem nie jesteśmy w stanie podać jeszcze numeru zgłoszenia.

Czy wasze obozy dla dzieci są bezpieczne?

Dokładamy wszelkich starań aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom obozów. Doświadczona kadra, atestowany sprzęt i ekwipunek, 30 lat doświadczenia, umiejętność reakcji w sytuacjach kryzysowych to nasze atuty.

Jakie macie doświadczenie w organizacji obozów dla dzieci?

Aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży organizujemy już od 30 lat. Nasze obozy sprzedawane są przez kilkunastu agentów z odpowiednią renomą. Nasza kadra osoba to osoby z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.

Co spakować dziecku na obóz

W karcie obozu znajdują się informację co dziecko powinno zabrać na dany obóz. Dodatkowo warto przeczytać nasze porady na blogu i uwagi wychowawców i instruktorów.

Jak zarezerwować miejsce na obozie?

Wystarczy kliknąć przycisk z odpowiednim terminem obozu. Zostaniecie Państwo przekierowani na naszą stronę rezerwacji. Wszystkie informacje zawarte są w naszym przewodniku: https://aktywne-obozy.pl/jak-dokonac-rezerwacji-obozu/

Call Now Button