^
Dla rodzica

Dla Rodzica

Organizujemy aktywne obozy dla dzieci i młodzieży od 1990 roku

Informacje dla Rodziców i Opiekunów

Szczegółowe informacje

Bardziej szczegółowe informacje w dokumencie Informacje Dodatkowe – do pobrania: TUTAJ

Często zadawane pytania

Na naszej stronie” „FAQ” podaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W chwili obecnej znajdują się tam odpowiedzi na 25 pytań, które najczęściej pojawiają się w naszych rozmowach i korespondencji z rodzicami i opiekunami. Zapraszamy do lektury. Najważniejsze kwestie znajdziecie Państwo również tutaj. Oczywiści w razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

Jak dokonać rezerwacji obozu?

Szczegółowy opis rezerwacji znajdziecie Państwo na naszej stronie: „Instrukcja rezerwacji”

Transport

Korzystamy wyłącznie z licencjonowanych, sprawdzonych i uznanych na rynku firm transportowych. Wszystkie nasze autokary posiadają aktualne badania techniczne, a kierowcy to sprawdzeni, zaufani i wieloletni pracownicy naszych partnerów handlowych. Staramy się optymalizować trasy dojazdowe pod względem czasu przejazdu, ale dbamy również o zapewnienie, jak najlepszej dostępności wyjazdu z Państwa miejsca zamieszkania. Dlatego przejazd nie zawsze odbywa się najkrótszą trasą, możliwe są też przesiadki, które zawsze odbywają się pod nadzorem i przy pomocy opiekunów. Istnieje możliwość przesiadki i postoju w Bydgoszczy; transport z Gdańska i Grudziądza przesiadka w Bydgoszczy.

Przy wyborze oferty prosimy o zwrócenia uwagi na rozkłady jazdy, w których określamy miejsca, godziny wyjazdów i przyjazdów. Miejsce rozpoczęcia podróży należy określić w momencie podpisania umowy. Zmiana miejsca wyjazdu może nastąpić nie później niż 10 dni przed rozpoczęciem imprezy, później pobierana będzie opłata za zmianę miejsca wyjazdu lub powrotu w wysokości 80 zł. Nie jest możliwa ze względów technicznych, zmiana miejsca wyjazdu lub powrotu w okresie późniejszym niż 4 dni przed rozpoczęciem obozu. Przywożąc dzieci na obóz własnym środkiem transportu prosimy o uwzględnienie informacji o godzinach przyjazdu indywidualnego (zawartych na stronie z opisem danego ośrodka).

Zobacz nasz: „Rozkład jazdy”

Dokumenty

Po zarezerwowaniu imprezy na adres mailowy podany w rezerwacji zostanie wysłana m.in. karta kwalifikacyjna, którą należy wypełnić online; po zakwalifikowaniu karta zostanie odesłana drogą mail; należy ją wydrukować, podpisać i dać dziecku na obóz. Każdy uczestnik bezwzględnie powinien posiadać przy sobie wydrukowaną i zatwierdzoną przez organizatora kartę kwalifikacyjną, która zostanie od niego odebrana po przyjeździe i zakwaterowaniu na obozie.

Wszystkie formularze dostępne na stronie: „Dokumenty”

Kto może odebrać dziecko

Dziecko z autokaru lub obozu może odebrać wyłącznie Opiekun Prawny lub inna dorosła osoba do tego upoważniona. Jeśli nie mogą Państwo sami odebrać swojego dziecka, prosimy zadbać o to, by takie pisemne upoważnienie przekazać kierownikowi wypoczynku (drogą listową lub mailem).

Zdrowie i bezpieczeństwo

Jest dla nas najważniejsze, dlatego przed podjęciem decyzji o zapisaniu dziecka na wyjazd prosimy Opiekunów Prawnych o bardzo staranne przeanalizowanie oferty i przemyślenie swojej decyzji biorąc pod uwagę zdrowie i kondycję dziecka. Część ofert z uwagi na specjalistyczny program (np. obozy militarne, survivalowe), długą podróż itd. może nie być odpowiednia dla każdego dziecka. Jeśli Państwa dziecko cierpi na jakąś dolegliwość, chorobę przewlekłą, to koniecznie należy skonsultować taki wyjazd z Państwa lekarzem, w celu wyeliminowania wszelkich przeciwwskazań zdrowotnych.

Prosimy również o dokładne wpisanie do karty kwalifikacyjnej wszelkich dolegliwości, uczuleń, przyjmowanych lekarstw wraz z instrukcją ich dawkowania. Jeśli stan zdrowia Państwa dziecka wymaga specjalnych działań ze strony organizatora: specjalna dieta, lodówka do przechowywania lekarstw, specjalistyczna opieka itp., należy ten fakt bezwzględnie zgłosić przed dokonaniem rezerwacji w celu potwierdzenia możliwości realizacji tych świadczeń. Prosimy też pamiętać, że chore dziecko nie może jechać na obóz. W takich wypadkach prosimy o kontakt z biurem, w miarę możliwości postaramy się zmienić termin wyjazdu na późniejszy.

Jeśli dziecko źle znosi jazdę autokarem prosimy o zaopatrzenie dziecka w lekarstwa przeciwko chorobie lokomocyjnej. Przy obozach specjalistycznych wymagany ekwipunek to gwarancja bezpiecznej i dobrej zabawy. Stąd ważne jest zapoznanie się z tą informacją i zaopatrzenie dzieci w niezbędną odzież i wyposażenie.

Pamiętajmy, że ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie. Nie oznacza to jednak, że realizowany program będzie gorszy, krótszy, czy mniej atrakcyjny.

Wszystkie niezbędne dokumenty potwierdzające legalność naszej działalności znajdują się na stronie: „Certyfikaty”

Kieszonkowe

Prosimy, aby porozmawiać przed wyjazdem z dziećmi na temat rozsądnego wydawania pieniędzy, ponieważ zaplanowanie i zagospodarowanie oszczędności stanowi często dla uczestników duży problem. Pierwszego dnia podczas spotkania organizacyjnego z kierownikiem i wychowawcą istnieje możliwość przekazania kieszonkowego do depozytu. Sugerujemy, aby kieszonkowe było przygotowane w drobniejszych banknotach. Opis ośrodka zawiera zawsze informację o dodatkowych zajęciach (płatnych na miejscu).

Prosimy uwzględnić te wydatki zaopatrując przed wyjazdem uczestnika w pieniądze. Prosimy nie zabierać na obozy cennych przedmiotów i drogiego sprzętu elektronicznego. Ułatwi to czynny udział w życiu obozowym oraz pozwoli na lepszą integrację w grupie (unikniemy też kłopotów z zabezpieczeniem takich przedmiotów przed uszkodzeniem lub zagubieniem

You don't have permission to register
Call Now Button