^
kolonie 2019

FAQ

Organizujemy aktywne obozy dla dzieci i młodzieży od 1990 roku

Odpowiedzi na pytania

W tym dziale prezentujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące obozów dla dzieci i młodzieży. Jeżeli chcą Państwo zadać nam pytanie, na które nie ma odpowiedzi na tej stronie, proszę skorzystać z formularza.

Jak dokonać rezerwacji na obóz?

Szczegółowy opis rezerwacji znajdziecie Państwo na naszej stronie: Jak szybko zarezerwować obóz

Czytaj dalej >>>

Czy możliwa jest rezerwacja telefoniczna?

Preferujemy rezerwację poprzez stronę internetową „Instrukcja rezerwacji”
Jeżeli jednak preferują Państwo kontakt telefoniczny z biurem – tel. 32 747 9040 prosimy o przygotowanie przed rozmową następujących informacji:

 • nazwa obozu i miejscowość,
 • termin,
 • miejsce wsiadania (w przypadku dojazdu zorganizowanego),
 • imię i nazwisko dziecka,
 • dokładna data urodzenia dziecka,
 • imię i nazwisko rodzica / prawnego opiekuna, który będzie podpisywał umowę,
 • adres i telefon rodzica / prawnego opiekuna, który będzie podpisywał umowę.

Szczegółowy opis rezerwacji znajdziecie Państwo na naszej stronie: „Instrukcja rezerwacji”

Czytaj dalej >>>

Jak odesłać umowę?

Umowę należy pobrać z „Panelu Klienta” wydrukować, sprawdzić i podpisać, a następnie ją zeskanować lub zrobić zdjęcie i ponownie zamieścić w „Panelu Klienta” lub wysłać na adres: biuro@aktywne-obozy.pl lub przesłać fax – 32 253 0531

Co zrobić z kartą kwalifikacyjną na kolonię / obóz?

Druk karty kwalifikacyjnej znajduje się zawsze w „Panelu Klienta” oraz jest dostępny na naszej stronie: https://aktywne-obozy.pl/wp-content/uploads/karta_kwalifikacyjna.pdf
Kartę należy wydrukować i wypisać, a następnie dać dziecku na kolonię / obóz. Prosimy NIE PRZESYŁAĆ kart kwalifikacyjnych do biura!

Kiedy trzeba wpłacić zaliczkę?

Zaliczkę w wysokości 25 % należy wpłacić w ciągu 7 dni od dnia złożenia rezerwacji.
Jeśli do wyjazdu pozostało mniej niż 21 dni należy wpłacić całą kwotę.

Kiedy należy dokonać dopłaty i na jakie konto?

Dopłaty należy dokonać do 21 dni przed datą wyjazdu na konto podane na umowie oraz stronie https://aktywne-obozy.pl/kontakt/

Czy dostanę fakturę za wyjazd?

Faktury dla klienta indywidualnego wystawiane są po dokonaniu wpłaty pełnej kwoty i przesłaniu wypełnionego na adres: biuro@aktywne-obozy.pl wniosku dostępnego na naszej stronie: „Wniosek o fakturę”

W celu otrzymania faktury VAT na firmę za zakupiony obóz/kolonie prosimy o dodanie takiej informacji w formularzu zgłoszeniowym w uwagach .

Czy mogę bezkosztowo zrezygnować wyjazdu dziecka?

Zachęcamy do wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (3% kwoty kolonii /obozu) – opcja dostępna podczas dokonywania rezerwacji. Ogólne warunki ubezpieczenia są dostępne na naszej stronie: https://aktywne-obozy.pl/wp-content/uploads/SIT0249_OWU_KosztyImprezyTurystycznej_2018.pdf

Czy po dokonaniu rezerwacji muszę od razu zapłacić całość?

Nie, przy wypełnianiu formularza nie trzeba nic płacić.  Jeśli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni, to w ciągu 7 dni należy wpłacić zaliczkę (25% kwoty), pozostałą kwotę należy dopłacić w terminie do 21 dni przed wyjazdem. Jeśli natomiast do wyjazdu zostało mniej niż 30 dni, wówczas w ciągu 7 dni należy zapłacić całą kwotę. Informacje o terminach, kwotach oraz nr konta do płatności znajdą Państwo zawsze na umowie.

O której będzie wyjazd z ...?

Informacje na temat wyjazdu podane są na umowie oraz dostępne są na naszej stronie https://aktywne-obozy.pl/rozklad-jazdy/
Jeśli godzina lub miejsce wyjazdu ulega zmianie zostaną Państwo o tym fakcie poinformowani drogą telefoniczną oraz mailową.

Czy obozy zgłoszone są do Kuratorium?

Wszystkie organizowane przez nas kolonie i obozy są ZAWSZE zgłaszane do odpowiedniego Kuratorium Oświaty. Zgłoszenie następuje w terminie do 21 dni przed rozpoczęciem danego turnusu. Dlatego też na 2-3 miesiące przed wyjazdem nie jesteśmy w stanie podać jeszcze numeru zgłoszenia.

Co oznacza informacja ``na zapytanie`` przy wybranym terminie kolonii / obozu?

Oznacza to, że mamy w tym terminie ostatnie 1-2 miejsca i by potwierdzić ich dostępność dla Państwa dziecka prosimy o kontakt telefoniczny z biurem – tel. 32 747 9040

Czy są jeszcze miejsca na wyjazd do ...?

Stan wolnych miejsc na naszych koloniach i obozach aktualizujemy na bieżąco, także jeśli przy danym terminie NIE POJAWIA się komunikat „wszystkie miejsca sprzedane…”, to mogą Państwo dokonać rezerwacji.

Co spakować dziecku na obóz?

Wasze dziecko wyjeżdża na kolonię lub obóz w trakcie wakacji? A Państwo zastanawiacie się, co spakować dziecku na obóz, aby niczego mu nie zabrakło? Na samym początku możemy Państwa śmiało uspokoić, że nawet, jak czegoś zapomnicie włożyć do torby / plecaka, to nic strasznego się nie stanie. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ stres, który przeżywacie nie jest tego warty. Wystarczy w takiej sytuacji zrobić jedną rzecz, a mianowicie, kiedy dziecko albo Państwo zorientujecie się, że czegoś brakuje sprawą może zająć się wychowawca. ( Poznaj naszą KADRĘ) On jest tam od tego, by pomóc Waszemu dziecku. Niech po prostu dziecko zgłosi mu ten problem, a na pewno znajdzie się rozwiązanie.

Czytaj dalej >>>

Jak wybrać obóz dla dziecka?

Co do wyboru miejsca i programu kolonii, czy obozu nigdy nie podejmujcie Państwo tej decyzji sami bez udziału dziecka. To też nie oznacza pójścia w drugą skrajność, a mianowicie, że wyjazd wybiera dziecko samodzielnie. Poniżej kilka rad jak wybrać obóz dla dziecka aby wróciło zadowolone i szczęśliwe.

Czytaj dalej >>>

Jak przygotować dziecko na obóz / kolonię ?

Jak przygotować dziecko na obóz to najczęściej zadawane pytanie przez rodziców naszym konsultantom. Postaramy się na nie odpowiedzieć w tym artykule.

Zacznijmy od tego, kiedy dziecko jest gotowe na pierwszy samodzielny wyjazd? Siedmio, czy ośmiolatek jest sobie w stanie doskonale poradzić już sam i to właśnie ten moment, kiedy Rodzice powinni zacząć bacznie obserwować swoje dziecko, aby nie przegapić najlepszego momentu na pierwsze kolonie. Dlaczego nie przegapić i czy w ogóle można przegapić ten moment? Tak, można. Jeśli nie zauważycie i przegapicie tą chwilę, to dziecko może już nie chcieć później pojechać gdziekolwiek ze względu na zbyt duże przywiązanie do pomocy rodziców i lęk przed samodzielnością. Jeśli więc Wasze dziecko w naturalny sposób zaczyna interesować się wyjazdami, dopytuje Was o kolonie i widzicie, że budzi to w nim pozytywne nastawienie i emocje typu radość, to wykorzystajcie Państwo to i wspólnie wybierzcie coś dla niego.

Czytaj dalej >>>

Dlaczego warto pojechać na obóz ASG?

Dla miłośników militariów polecamy obozy ASG. Istnieją propozycje zarówno dla dzieci od 7 lat jak i dla młodzieży. Z uwagi na wiek, dane obozy będą różnić się intensywnością oraz sposobem prowadzenia zajęć. Program obozu dla najmłodszych jest oparty przede wszystkim na dobrej zabawie, natomiast grupy starsze nieraz będą musiały wykazać się kreatywnością i kondycją. Obóz militarny rekomendujemy dla osób, które już miały przyjemność zasmakować gry ASG, ale również dla tych, którzy nigdy nie mieli z tym styczności. Gra ASG to przede wszystkim dobra zabawa. Różne scenariusze gier wymagają skupienia, organizacji i umiejętności działania w grupie. Wskazana jest tutaj dobra sprawność fizyczna i kondycja.

Czytaj dalej >>>

Czy obóz paintballowy jest bezpieczny?

Paintball to świetna, emocjonująca gra zespołowa, która polega ona na odgrywaniu pozorowanej walki. Podczas gry w klasycznego paintballa uczestnicy mają na sobie kombinezony, markery paintballowe oraz amunicję z żelatyny, która wypełniona jest barwnikiem spożywczym. Drugi rodzaj paintballa- laserowy – jest doskonałą alternatywą dla młodszych. Przede wszystkim ze względu na to, że jest to w pełni bezpieczne, a gracze nie odczuwają żadnego bólu po “strzale”. Zamiast kulek karabiny strzelają wiązką promieni podczerwonych w czujniki strzału umieszczone na specjalnej opasce innych graczy. Na każdym obozie, walki rozgrywają się pod nadzorem wychowawców (1/10os.), ratowników i instruktorów.

Czytaj dalej >>>

Jakie macie doświadczenie w organizacji obozów dla dzieci?

W naszych obozach nacisk kładziemy, zarówno na miejsce wypoczynku – atrakcje krajobrazowe, przyrodnicze i kulturowe okolicy, standard ośrodków, bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim na interesujący, nietypowy program i wysokie kwalifikacje kadry. Wychowawcy to starannie wyselekcjonowana oraz doświadczona kadra pracująca w Wonderlands od wielu już sezonów. Ze względu na podział na odpowiednie grupy wiekowe, różnorodność obozów i grupy wynikające z umiejętności uczestników, w naszych imprezach mogą brać udział dzieci i młodzieży.

Wszystkie nasze obozy są przygotowywane na bazie 29-letniego doświadczenia Wonderlands w organizacji turystyki kwalifikowanej, tak młodzieżowej, jak i wczasowej. Dodatkowym atutem jest to, że pracownicy Agencji sami rekrutują się ze środowiska przewodników, taterników, harcerzy, survivalowców, kajakarzy, ratowników górskich, cały czas czynnie uprawiając te dziedziny aktywności i sportu.

Od kilkunastu już lat oprócz sieci biur agencyjnych Wonderlands nasze imprezy młodzieżowe sprzedają duże i uznane na rynku biura podróży: BPiT Almatur, Serwis kolonieiobozy.net, Nadwiślańska Agencja Turystyczna, BUT, NaturaTour, Index, Róża Wiatrów, Jaworzyna Tour i ich agenci.

Czy promocje łączą się ze sobą?

Przygotowaliśmy dla Państwa kilka promocji na nasze obozy. Pierwsza „Trzy pory roku” łączy się z wszystkimi pozostałymi. Dodatkowe promocje to: „Stały klient” (Dla osób, które już wcześniej bawiły się z nami na obozach w latach: 2016, 2017 i 2018), „Rodzeństwo” (Dla Rodzeństwa, które wyjeżdża na nasze obozy (mogą być różne terminy, miejsca i programy obozowe) tego samego lata) i „Przyjaciele” (Dla Przyjaciół, którzy wyjeżdżają na ten sam program obozowy, w tym samy terminie, w tej samej miejscowości. Przy rezerwacji (w tym samym dniu) i wpłacie zaliczki). Wysokość promocji uzależniona jest od daty zapisania na obóz!

Więcej informacji w naszej zakładce PROMOCJE

Jakie gwarancje i ubezpieczenia posiada wasze biuro?

Nasze biuro posiada wszystkie wymagane certyfikaty, gwarancje i ubezpieczenia. Działamy na rynku od 1990 roku w związku z powyższym dokładamy wszelkich starań aby utrzymać naszą reputację. Zapraszamy do zapoznania się z zakładkami: CERTYFIKATY i DOKUMENTY

Czy obozy są bezpieczne?

Bezpieczeństwo uczestników naszych obozów i kolonii jest dla nas priorytetem. Dokładamy wszelkich starań aby organizowane przez nas imprezy były bezpieczne. Dbamy o to aby dzieci spędziły wakacje w miłej i bezpiecznej atmosferze. Również nasza kadra uczulana jest przez nas na punkcie bezpieczeństwa. Reagujemy również bardzo szybko w kryzysowych sytuacjach. Nasze motto to: Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kto jest kadrą na naszych koloniach i obozach oraz ile osób jest w jednej grupie?

Zatrudniamy tylko osoby z odpowiednim doświadczeniem i kwalifikacjami – zgodnie z obowiązującymi zapisami prawa. Mogą to być nauczyciele, trenerzy, instruktorzy sportu lub rekreacji (w zależności od programu kolonii / obozu), instruktorzy harcerstwa, ratownicy, ale też i studenci posiadający odpowiednie uprawnienia. Duża część kadry jest stała i jeździ z nami od wielu już lat. Każdym obozem zarządza Kierownik nadzorujący pracę kadry oraz realizację programu, a cała kadra jest zgłoszona i zatwierdzona przez właściwe Kuratorium Oświaty. Zazwyczaj jeden wychowawca ma pod opieką nie więcej niż 15 uczestników. Na koloniach / obozach dla najmłodszych często zdarza się, że 1 wychowawca przypada na 7-10 dzieci. Poznaj naszą kadrę: https://aktywne-obozy.pl/kadra/

Kto może odebrać dziecko z obozu?

Dziecko z autokaru lub obozu może odebrać wyłącznie opiekun prawny lub inna dorosła osoba do tego upoważniona. Jeśli nie mogą Państwo sami odebrać swojego dziecka, prosimy zadbać o to, by takie pisemne upoważnienie przekazać kierownikowi wypoczynku (drogą listową lub mailem). Zobacz INFORMACJE DLA RODZICÓW

Chcesz zadać pytanie?


   

  Call Now Button