^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

Polecane obozy dla dzieci i młodziezy

Polecane obozy dla dzieci i młodzieży

Jak wybrać obóz / kolonię dla swojego dziecka ?

Co do wyboru miejsca i programu kolonii, czy obozu nigdy nie podejmujcie Państwo tej decyzji sami bez udziału dziecka. To też nie oznacza pójścia w drugą skrajność, a mianowicie, że wyjazd wybiera dziecko samodzielnie. Poniżej kilka rad jak wybrać obóz dla dziecka aby wróciło zadowolone i szczęśliwe:

Co warto wziąć pod uwagę:

  1. Agencja Turystyczna WonderlandsFirmę, która będzie prowadziła kolonię / obóz. Sprawdźcie Państwo jaką ma pozycję na rynku i czy nie istnieje dopiero od niedawna. Młode firmy nie mają takiego doświadczenia i mogą (lecz nie muszą) prezentować gorszy poziom. Natomiast jeśli firma utrzymuje się na rynku od wielu lat, to znak, że najprawdopodobniej jest bardzo dobra. Przypominamy, że AT Wonderlands działa na rynku obozów dla dzieci od 1990 roku!
  2. Proszę sprawdzić kto ma być wychowawcą na obozach, na które zapisujecie swoje dziecko. Poczytajcie Państwo trochę o rekrutacji na stronie firmy (czego wymagają od kandydatów, kim oni są). Zbierzcie ogólne informacje i opinie z Internetu lub od osób, które już były na wyjazdach. Zobacz kadrę AT Wonderlands.

Miejsce i cena

  1. Miejsce: morze, góry, jeziora, czy za granicę. Choć na pierwszy wyjazd najlepiej wysłać dziecko w obrębie własnego kraju. Tutaj śmiało możecie Państwo zapytać dziecka, co by chciało.
  2.  Cenę: Nie czarujmy się, że za 2000 zł znajdziemy wyjazd na 10 dni z wieloma atrakcjami, świetnymi warunkami i dobrym jedzeniem. Na dziesięciodniowy turnus z pełnym wyżywieniem, kilkoma atrakcjami trzeba wydać około 3000 zł. Jeśli chcecie Państwo zapewnić dziecku więcej atrakcji, cena pójdzie w górę. Obozy specjalistyczne rządzą się swoimi prawami i ich ceny osiągają jeszcze wyższe pułapy z racji na specjalistyczny sprzęt i wykwalifikowaną kadrę oraz instruktorów. Jeśli cena jest zbyt niska, to sprawdźcie Państwo czym to jest spowodowane. Warto też (jeśli Wasze dziecko to niejadek) wybrać ofertę ze śniadaniami i kolacjami w formie bufetu. Wtedy dziecko zawsze znajdzie coś dla siebie, ale licz się z tym, że cena będzie adekwatnie wyższa. Zobacz nasze promocje!
Polecane obozy dla dzieci i młodziezy
Polecane obozy dla dzieci LATO 2023

Umiejętności i kondycja dziecka a program obozu

  1. Umiejętności i oczekiwania Waszego dziecka. Nie wysyłajcie go na obóz survivalowy, jeśli boi się pająków, czy nie lubi brudu lub na obóz windsurfingowy, jeśli nie lubi wody itp. Zastanówcie się Państwo i realnie oceńcie jego kondycję fizyczną. Nie zafundujcie mu „obozu przetrwania”, bo nigdy więcej nie będzie chciało pojechać.
  2. Program i atrakcje. Poniekąd powiązane jest to z poprzednim punktem, ale warto go rozwinąć. Proszę sprawdzić, czy w programie planowane są jakieś wycieczki i czy np. rejs statkiem będzie dla Twojego dziecka przyjemnością, czy ma chorobę morską i będzie się męczyło. To samo się tyczy parków linowych (lęk wysokości), zajęć konnych (lęk przed zwierzętami) itp. Kiedy przeanalizujecie Państwo tę cześć czynników, wybierzcie trzy propozycje, które Waszym zdaniem będą dobre dla Waszego dziecka. Pokaż mu je, nie sugerując żadnej z opcji. Niech samo podejmie decyzję. Wtedy dziecko będzie czuło, że samo wybrało kolonię / obóz i będzie bardziej do niego przekonane, a to już duży sukces.

Jakie obozy polecamy dla dzieci

Dla naszych najmłodszych uczestników polecamy obozy przeznaczone dla dzieci od lat 8. Prosimy o uważne zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi np jazdy na rowerze 2 kołowym czy też dotyczące kondycji uczestnika. Nasza oferta jest tak zróżnicowana, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Polecane obozy dla najmłodszych: https://aktywne-obozy.pl/obozy-dla-dzieci/

Jakie obozy polecamy dla młodzieży

Dla starszych uczestników polecamy obozy, które można śmiało powiedzieć związane są z pasjami naszymi jak i naszych instruktorów. Warto spojrzeć na naszą ofertę obozów ASG, survivalowych i cieszących się ostatnio sporą popularnością obozów militarnych. Polecamy szczególnie nasze bestsellery zarówno wśród dziewczyn jak i chłopców:

Jeśli tematyka ASG, survivalu i paintballu nie przypada do gustu zapraszamy na nasze obozy sportowo rekreacyjne w szczególności chwalone przez uczestników obozy:

Zapraszamy do rezerwacji obozów z katalogu LATO 2023

You don't have permission to register
Call Now Button