^
obóz militarny dla najmłodszych

Młody komandos – Obóz militarny dla najmłodszych

Organizujemy aktywne obozy dla dzieci i młodzieży od 1990 roku

Młody komandos – Obóz militarny dla najmłodszych

Cena od PLN 3399 Cena od PLN 2999 os.
10 noclegów / Ośrodek wypoczynkowy
Wiek: 8-13 lat

Dla kogo?

Obóz dla dzieci „Młody komandos” to doskonały przykład obozu, którego zajęcia militarne są prowadzone w formie zabawy i z dawką humoru. Obóz jest przeznaczony dla dzieci w wieku 8 do 13 lat. Polecamy go miłośnikom militariów, gier strategicznych, strzelectwa i innych wojskowych tematów. Uczestnicy podczas obozu będą mieli możliwość nauczyć się obsługi replik różnych karabinków, przetrwania w lesie, pierwszej pomocy, samoobrony i wiele innych. Realizacja planu zostanie dopasowana do potrzeb i poziomu dzieci, a podczas zajęć uczestnicy będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych oraz instruktorów. Uczestnicy wrócą z dawką pozytywnej energii i niezapomnianych wspomnień. Każdy uczestnik otrzyma militarną odznakę.

Miejscowość

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

 

 

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk (nie dotyczy obozu „Młody Komandos”), okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu); mile widziane: odzież moro i buty wojskowe.

Uwagi

 • Ceny na stronie z opisem każdego obozu. Zobacz: zniżki i promocje
 • Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków: rozkład jazdy
 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
 • Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

Świadczenia

 • zakwaterowanie: 10 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna,
 • realizacja programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Kadra: ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

 

Zarezerwuj miejsce

*Cena nie obejmuje:
– dopłat za transport z miast wyszczególnionych w rozkładzie jazdy,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

 

Zobacz pozostałe nasze obozy dla najmłodszych: obozy dla dzieci

Program obozu

1
Atrakcje, które na Was czekają

Obóz militarny dla dzieci "Młody komandos" - Mrzeżyno

 

Musztra na wesoło:

 • nauka podstaw musztry i "wojskowej dyscypliny” w formie dobrej zabawy.

WALTER P99:

 • strzelanie sytuacyjne z krótkiej broni strzeleckiej, konkurs celności z użyciem repliki pistoletu.

Pokaz wyposażenia wojskowego:

 • nauka obsługi replik karabinu maszynowego MK43, granatnika RPG7, pistoletów maszynowych (MP5, P90, UMP), pistoletów (Desert Eagle, Glock, Beretta), karabinków (AK, M4 i M16), strzelb i karabinów snajperskich; przymierzanie umundurowania i wyposażenia różnych armii i formacji wojskowych.

Zajęcia sapersko - inżynieryjne:

 • rozminowywanie terenu (atrapy min i pocisków) za pomocą elektronicznego wykrywacza metali i macek saperskich; wykonywanie zadań w maskach przeciwgazowych, tworzenie szyków, podstawy taktyki wojskowej.
Militarny samochód:
 • przejazd leśnymi drogami wraz z ubezpieczaniem samochodu przy użyciu replik ASG; przygotowanie pojazdu do zamaskowania oraz wykorzystywanie go do tworzenia pozycji strzeleckich.

Przetrwanie w lesie:

 • Bushcraft - nabywanie umiejętności, dzięki którym można spokojnie bytować w naturze;
 • wykorzystywanie dostępnych surowców w sposób minimalny i odpowiedzialny; budowa prostych schronów jedno i wieloosobowych, tworzenie podstawowych narzędzi;
 • survival militarny - przetrwanie w lesie w sposób niezauważalny dla wroga;
 • survival zielony - sposoby wytwarzania wody, rozpalania ogniska w naturalnym otoczeniu i gotowania w warunkach leśnych.

Paintball dla najmłodszych:

 • Splat Master - najbardziej bezpieczna forma paintballa (kulki o mniejszym kalibrze i broń sprężynowa o mniejszej sile wylotowej); kilka scenariuszy militarnych; każdy uczestnik dostanie na czas zajęć karabinek, kamizelkę i maskę ochronną.

Strzelnica ASG:

 • strzelnica statyczna z wykorzystaniem samochodu militarnego oraz replik karabinków M4; strzelnica dynamiczna z użyciem broni ASG.

Militarny system samoobrony:

 • podstawy walki wręcz, ćwiczenie walki wręcz gumowymi atrapami broni, zasady poruszania się w walce, sposoby obrony przed realnym atakiem, techniki antyterrorystyczne, odbieranie broni przeciwnikowi.

Gry i zabawy terenowe:

 • strategiczne zabawy (dzienne i nocne), podczas których uczestnicy przejdą m.in. „test odwagi”; rozgrywki uczące samodzielności i współpracy w grupie; realizacja zadań fizycznych i umysłowych.

Taktyka czerwona:

 • taktyka czerwona: udzielanie pomocy metodami prowizorycznymi w warunkach bojowych, budowa noszy i transport rannego podczas ostrzału, gra terenowa „Samarytanin” na zakończenie zajęć.

Inne:

 • ogniska,
 • plażowanie i kąpiele - strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka.
 

Realizacja programu obozu będzie dostosowana do indywidualnych możliwości większości uczestników.

Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych i instruktorów.

Każdy uczestnik otrzyma militarną odznakę.

 

Lokalizacja

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” Mrzeżyno

położony w Mrzeżynie - nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.
Ośrodek Mrzeżyno
Ośrodek Mrzeżyno basen
You don't have permission to register
Call Now Button