^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

obóz paintballowy 2023 nad morzem

Obozy paintballowe 2024

Aktualizacja 2024

Kontynuujemy porady naszych wychowawców i instruktorów. Dziś kilka słów o obozach paintballowych dla dzieci i młodzieży, które przygotowaliśmy na Lato 2024. Obozy paintballowe i obozy survivalowe znajdziesz: https://aktywne-obozy.pl/obozy-survivalowe-paintballowe/. Nowością w naszej ofercie z katalogu LATO 2024 są obozy:

 • Forest Camp
 • Leśna potyczka
 • Poszukiwacze leśnych pokemonów
 • Sztuka przetrwania

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą

Zobacz zdjęcia z naszych obozów: https://photos.app.goo.gl/f5vZ83s3BmCUrH3k9

Dla kogo obóz paintballowy?

Obóz paintballowo-survivalowy jest świetnym wyborem dla osób chcących przeżyć niecodzienne (chociaż lepszym określeniem było by „nie coroczne”) wakacje nad polskim morzem oraz sprawdzić siłę swojego charakteru w ekstremalnych sytuacjach takich jak wielogodzinne potyczki paintballowe, czy nocleg w lesie poprzedzony wyprawą przez bagna.

Uważam, że jest to świetny wybór zarówno dla dzieci w wieku 10-14 jak i młodzieży w wieku 14-18. Pomimo przeważającej ilości chłopców na turnusach, ten obóz nie jest tylko dla nich. Jeżeli zamiast szpilek wolisz adidasy, złamany paznokieć nie jest dla Ciebie powodem do wielogodzinnych lamentów, a zamiast szminki wolisz zabrać ze sobą scyzoryk, to gwarantuję że ten obóz jest właśnie dla Ciebie.

obozy nad jeziorem

Co robimy w czasie obozu paintballowego?

Jak sama nazwa obozu wskazuje, bardzo dużo strzelamy. Do dyspozycji mamy pole w lesie, pole z dmuchanymi przeszkodami oraz pole ze sztucznymi przeszkodami. Dzięki takiej różnorodności miejsc oraz przygotowanych scenariuszy każda rozgrywka budzi bardzo dużo emocji, zarówno „u starych wyjadaczy”, jak i osób, które nigdy wcześniej nie strzelały. Rozgrywki zaczynamy od bardzo prostych scenariuszy, tak żeby każdy miał możliwość przetestowania używanego przez nas sprzętu, zapoznania się z jego budową i działaniem, a także zasadami bezpieczeństwa panującymi na polu paintballowym.

Z czasem dodajemy coraz więcej elementów do scenariuszy, by pod koniec obozu wprowadzić totalny (z pozoru) chaos jakim jest mecz, którego celem jest zdobywanie i odbijanie jeńców. Myślę, że warto również wspomnieć o posiadanym przez nas polu do speedballa i rozgrywanych w czasie obozu meczy speedballowych. Według mnie, są to najlepsze i najciekawsze rozgrywki.

Czym jest speedball?

Jest to sportowa odmiana paintballa. W Polsce, Europie jak i na całym świecie funkcjonują ligi speedballowe z których mecze można obejrzeć na YouTubie. Podczas meczu, zawodnicy dynamicznie poruszają się po ograniczonym polu z dmuchanymi przeszkodami próbując trafić przeciwnika. W odróżnieniu od „zwykłego paintballa”, tutaj nie ma miejsca na kampienie.

Rozgrywki na naszym polu speedbollowym potrafią czasami trwać kilkanaście/kilkadziesiąt sekund. Zbyt długie przebywanie w jednym miejscu najczęściej kończy się trafieniem.

Co jeszcze Was czeka?

Oprócz rozgrywek paintballowych dużo czasu spędzamy:

 • w lesie na nauce wyboru miejsca do biwakowania w sytuacjach awaryjnych,
 • budowie schronień, zdobywaniu i przygotowywaniu wody do picia,
 • nauce rozpalania ognia za pomocą jednego uderzenia w krzesiwo niczym Bear Grylls (da się!).
obóz paintballowy

Moim ulubionym i według mnie najciekawszym elementem każdego obozu jest tzw. „misja” czyli 24- godzinne wyjście w teren z noclegiem w lesie. Podczas tego wyjścia musicie pokonać bagna, przygotować sobie nocleg dwa posiłki w lesie. To właśnie podczas misji, my jako kadra poznajemy prawdziwy charakter uczestników. Tylko od Was zależy, czy będziecie w stanie podjąć rzucone przez nas wyzwanie czy nie (autentyczna sytuacja z jednego z turnusów- byłem pewien, że jedna uczestniczka w wieku ok. 11 lat będzie chciała zrezygnować. Nie potrafię opisać swojego zdziwienia, jak zamiast niej zrezygnował 15-letni chłopak).

Dodatkowo Wyobraźcie sobie to wspaniałe uczucie gdy po całym dniu biegania z markerem paintballowym, budowania szałasów, rozpalania ognisk na milion sposobów i czołgania w lesie można się z satysfakcją położyć na mięciutkim łóżeczku. Zasnąć ze świadomością, że kolejny dzień zaczynamy o 10:00 od śniadania i wyjścia na plażę…

obóz paintballowy

Tutaj tego nie doświadczycie. Dzień zaczynamy o godz. 7:00 od porannej zaprawy, a na plażę idziemy po to, by przygotować okopy lub nauczyć się budować tratwy. Ponadto będziecie mieli okazję spróbować swoich sił w strzelaniu z pneumatycznej broni krótkiej i długiej, nauczycie się maskować swoją sylwetkę i bezszelestnie poruszać za linią przeciwnika. Niejednokrotnie wrócicie na ośrodek po ciszy nocnej po wielu godzinach gier terenowych w lesie.

Co zabrać na obóz paintballowy

Jest to nie tylko obóz paintballowy, lecz również survivalowy, więc na to pytanie mógłbym odpowiedzieć, że wystarczy zabrać siebie. Dla osób, dla których talerz wykonany z włókien trawy i wiązanie butów dżdżownicą to lekka przesada, poniżej zamieszczam listę rzeczy, które według mnie mogą ułatwić i umilić Wam nieco życie na obozie:

 1. ubrania do ubrudzenia/zniszczenia- ile par skarpetek i koszulek zabrać ze sobą, musicie zdecydować sami, natomiast każdy powinien mieć jeden komplet ubrań w których będzie chodzić do lasu, na paintballa i bagna. Warto zabrać stare buty do zniszczenia.
 2. menażka i sztućce- przy dobrej zabawie czas szybko ucieka i nie zdążymy wrócić na posiłek do ośrodka, dlatego posiłek przyjedzie do nas! Menażkę i sztućce dostaniecie od nas, ale z doświadczenia wiem, że posiłek we własnych naczyniach smakuje najlepiej.
 3. śpiwór i karimata- niezbędne elementy podczas noclegu w lesie. Osoby bardziej wymagające mogą zabrać ze sobą hamak- będzie miejsce do rozwieszenia.
 4. scyzoryk i krzesiwo- przydadzą się podczas misji. Krzesiwa na czas zajęć również otrzymacie od nas, ale zabierając swoje nauczycie się je poprawnie obsługiwać
 5. latarka- niektóre zajęcia będziemy kończyć po zmroku.
 6. stary plecak- wszystkie rzeczy jakie zabierzecie ze sobą na bagna będą zabezpieczone, jednak sam plecak może się zabrudzić. Jeżeli nie posiadasz żadnego starego plecaka, to na czas wyjścia otrzymasz od nas markowy plecak Puma (wz 98, nie jakaś niemiecka firma)
 7. kupę- dobrego humoru, wytrwałości i chęci do wspólnego przeżycia niezapomnianej przygody.

Ziomek

You don't have permission to register
Call Now Button