^
obóz wojskowy

Green Devils – Obóz ASG

Organizujemy aktywne obozy dla dzieci i młodzieży od 1990 roku

Green Devils – Obóz ASG

Cena od PLN 3549 Cena od PLN 3049 os.
10 noclegów / Ośrodek wypoczynkowy
Wiek: 15-18 lat

Dla kogo?

Obóz wojskowy “Green Devils” jest obozem ASG dla młodzieży w wieku 15 do 18 lat. Uczestnicy powinni wykazywać wytrzymałość oraz kondycję, ponieważ w porównaniu do innych, obóz ten charakteryzuje się zwiększoną intensywnością zajęć. Program wyjazdu zawiera między innymi elementy samoobrony, walki wręcz, techniki interwencyjne, czy drużynowe treningi sprawnościowe. Każdy, kto interesuje się militariami, rozgrywkami bojowymi i tym podobne, z pewnością będzie zadowolony! Oprócz codziennych zajęć zaplanowana jest również 24 godzinna operacja terenowa, która pozwoli uczestnikom sprawdzić się z nabytych umiejętności. Świetnie spędzony czas, nowe umiejętności i przednia zabawa gwarantowane. Od uczestników oczekiwana jest wytrzymałość i kondycja ze względu na większą niż na innych obozach intensywność zajęć.

Miejscowość

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

 

 

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk (nie dotyczy obozu „Młody Komandos”), okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu); mile widziane: odzież moro i buty wojskowe.

Uwagi

 • Ceny na stronie z opisem każdego obozu. Zobacz: zniżki i promocje
 • Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków: rozkład jazdy
 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
 • Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

Świadczenia

 • zakwaterowanie: 10 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna,
 • realizacja programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Kadra: ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

Zarezerwuj miejsce

*Cena nie obejmuje:
– dopłat za transport z miast wyszczególnionych w rozkładzie jazdy,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

JEŚLI NIE POJAWIŁA SIĘ TABELA Z REZERWACJAMI KLIKNIJ: TUTAJ

Program obozu

1
Atrakcje, które na Was czekają

Obóz ASG dla młodzieży "Green Devils" - Mrzeżyno

Air Soft Gun:

 • zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów, pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru). Pozwala to ćwiczyć taktykę walki w warunkach będących wiernym odtworzeniem prawdziwych działań wojennych; nauka obsługi krótkiej i długiej broni ASG, ćwiczenie poruszania się w warunkach bojowych, ubezpieczania partnerów podczas wykonywania zadań, komunikacji nie- werbalnej między partnerami i sekcjami bojowymi, sygnałów dowodzenia i sygnałów umownych; różne scenariusze działań bojowych (ochrona VIP-a, zasadzka, odbijanie zakładników, ostrzał snajperski, budowa stanowiska snajperskiego), nauka strzelania dynamicznego: różne pozycje strzeleckie, strzelanie zza przeszkód, prowadzenie ognia zaporowego, strzelanie z ciężkiego karabinu maszynowego, wymiana magazynków pod ostrzałem; na czas zajęć uczestnicy do- staną replikę ASG (M4), pasy i ładownice lub kamizelki taktyczne, okulary lub gogle oraz maskę ochronną.

B.L.O.S: (broń, lufa, otoczenie, spust)

 • (broń, lufa, otoczenie, spust) - bezpieczna obsługa broni podczas rozgrywek ASG - wyrobienie niezbędnych, prawidłowych nawyków.

Survival militarny

 • ćwiczenie w praktyce zasad przetrwania w trudnych i niesprzyjających warunkach terenowych i atmosferycznych.

CQB (taktyka czarna):

 • ćwiczenie działania w budynku, „czyszczenie pomieszczeń”, zajęcia w umeblowanych pokojach i korytarzach; operacja „FAMA-STA”: pozoracja odbicia zakładników i ewakuacji rannych przy użyciu pistoletów, karabinków, tarcz taktycznych, samochodu uzbrojonego i pirotechniki.

Strzelanie dynamiczne z broni krótkiej:

 • strzelanie sytuacyjne oraz dynamiczne ze zmianą pozycji i magazynków, ocena sytuacji przed oddaniem strzału, pokonanie samodzielnie i zespołowo toru strzeleckiego, podejmowanie decyzji pod wpływem stresu, oddawanie strzałów samozachowawczych, prezyzyjnych oraz ostrzał zaporowy, trening strzelecki z użyciem repliki pistoletu WALTER P99.

Zajęcia taktyczne:

 • działania w terenie niezurbanizowanym, obserwacja i patrolowanie obszaru, szyki bojowe i marszowe, bezszelestne poruszanie się w terenie leśnym; część zajęć prowadzona będzie nocą.

Walka wręcz:

 • kontrola dystansu, postawa i garda oraz poruszanie się w walce, mowa ciała, wyprowadzanie uderzeń pięścią oraz kopnięć, a także ich unikanie i blokowanie, uwalnianie z duszenia i chwytów, walka w parterze, chwyty, podcinanie przeciwnika i sprowadzanie do parteru, walka z przeciwnikiem uzbrojonym w pistolet, nóż lub inne niebezpieczne narzędzie, ćwiczenia z gumowymi atrapami broni, techniki stosowane przez siły specjalne.

System walki bronią:

 • obsługa atrap broni białej i palnej, walka nią oraz przeciwko niej; pełnokontaktowy system posługiwania się bronią - ćwiczenie właściwych zachowań; nauka motoryki ciała przy użyciu broni oraz podstawowych postaw ofensywnych i defensywnych, timing’u, fałszywych ataków i kontrataków, czytania ruchów przeciwnika i kontroli strachu.

Zajęcia Inżynieryjne:

 • budowa okopów, stanowisk ogniowych oraz ich maskowanie celem wykorzystania do rozgrywek ASG.

Przenikanie na terem wroga:

 • rozpoznanie terenu, sposoby maskowania, tworzenie punktów obserwacyjnych, przegrupowania, ćwiczenie manewrów uderzeniowych mających na celu rozbicie fortyfikacji wroga; podstawowe sposoby przemieszczania się, asekuracji i tworzenia linii obronnych.

Operacja Green Devil:

 • 24 godzinna operacja terenowa wymagająca użycia wszystkich wcześniej nabytych umiejętności (przemieszczanie się na tyłach wroga, budowa obozów tymczasowych, symulacje ASG, nocne przemarsze i bytowanie na terenie wroga).

Drużynowy trening sprawnościowy:

 • musztra, zaprawy poranne, bieg w pełnym oporządzeniu, nocne i dzienne zajęcia taktyczne, transport sprzętu i atrap broni, nocny marsz patrolowy, zajęcia sprawnościowe wzorowane na treningu i selekcji do sił specjalnych.

„Night games”:

 • gry zespołowe oraz indywidualne wykonywane w różnym terenie podczas nocy; trening samodzielności , spostrzegawczości i koordynacji działań w warunkach nocnych, walka z sennością, test uczestników pod kątem fizycznym i umysłowym, sprawdzanie nabytych wcześniej umiejętności.

Inne:

 • ogniska,
 • plażowanie i kąpiele strzeżone kąpielisko nad morzem i odkryty basen kąpielowy na terenie ośrodka.
 

Lokalizacja

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” Mrzeżyno

położony w Mrzeżynie - nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.
Ośrodek Mrzeżyno
Ośrodek Mrzeżyno basen
You don't have permission to register
Call Now Button