^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

kolonie z nauką tańca

Obozy taneczne dla dzieci i młodzieży

Obóz taneczny 2020

Często otrzymujemy pytania, czego mogą się spodziewać uczestnicy naszych obozów sportowo – rekreacyjnych. Dziś prezentujemy odpowiedzi naszych instruktorek obozu tanecznego „W rytmie wakacji”: https://aktywne-obozy.pl/tour-item/w-rytmie-wakacji-oboz-taneczny/

Obóz taneczny dla młodzieży organizujemy od kilku lat nad polskim morzem w miejscowości Dąbki w Ośrodku Wypoczynkowym CARBO. Specjalnie dla Was zadaliśmy te pytania naszym instruktorkom i wychowawcom. Poniżej znajdziecie kilka wartych przeczytania informacji.

Komu polecamy?

Moim zdaniem obóz taneczny to przede wszystkim opcja dla osób, które poszukują, wszechstronnego rozwoju. Przeznaczony jest dla dziewczyn i chłopców w wieku 10-14 i 14-18 lat. Podczas obozu poznacie:

  • podstawy kilku stylów tanecznych (hip-hop, dancehall, breakdance)
  • elementy gimnastyki ogólnorozwojowej

Na każdym naszym obozie staram się przybliżyć uczestnikom:

  • czym taniec jest dla mnie,
  • jak potrafi zmienić nasze życie
  • jak pomaga poznać nowe osoby, z którymi łączy nas wspólna pasja
  • w jaki sposób spędzam czas wolny.
obozy nad morzem

Co Was czeka na obozie tanecznym?

Poza zajęciami tanecznymi, gimnastyką ogólnorozwojową, zajęciami z rytmiki z wykorzystaniem bum bum rurek, przygotowujemy występ, który prezentujemy, podczas ostatniego ogniska. Jest to dla nas często spore wyzwanie. Wierzcie nam, 10 dni obozu tanecznego bardzo szybko mija. Zawsze jednak udaje nam się przygotować różnorodną choreografię, w której zawarte są elementy wszystkich stylów tanecznych, z którymi uczestnicy mieli do czynienia.

Z naszych obserwacji wynika, że wspólny występ, treningi, wyjścia na plażę, gry z innymi uczestnikami obozu bardzo integrują uczestników podczas każdego turnusu.

Kogo spotkacie na obozie?

Na obozie tanecznym spotykają się osoby, które czynnie uczęszczają na zajęcia taneczne w ciągu całego roku, ale także niemające pojęcia jak to będzie wszystko wyglądało. Dla osób, które wcześniej styczności z tańcem nie miały, w żadnym przypadku nie było to przeszkodą w dobrej zabawie. Na obozie już nie raz udało się spotkać osoby, które do nas wracają i to nawet kilka sezonów z rzędu co daje mi super motywacje.

Kto prowadzi obozy taneczne?

Jednym z powodów, dla którego uczestnicy wracają, jest doświadczona kadra, która prowadzi obozy kilka lat z rzędu. Dzięki temu z roku na rok nabiera coraz to więcej doświadczenia jak urozmaicić czas uczestników.

Jako instruktorka tańca przez cały rok się rozwijam. Również taniec bardzo szybko się zmienia. Motywuje to mnie do ciągłego szkolenia się w tej dziedzinie. Dzięki temu na obozy przywożę i przekazuję najnowsze trendy. Zachęcam równiez uczestników do pogłębiania wiedzy na ten temat przez cały rok. Na każdym turnusie staram się zrobić chociaż jedną lekcję na temat historii hip-hopu. Wierzcie mi, że to bardzo ciekawa sprawa i z lekcjami w szkole niewiele ma wspólnego. Mam też czas pokazać filmiki moich ulubionych choreografów z Polski i ze świata.

Co oprócz tańca?

W czasie obozu nikt się nie nudzi. Zajęcia taneczne są przeplatane zajęciami w lesie, gdzie młodzież może się swobodnie wybiegać. Nowością od zeszłego sezonu, która daje mnóstwo zabawy uczestnikom, ale i kadrze jest festiwal kolorów. Najczęściej odbywa się on podczas zachodu słońca. Gry obozowe czy to odbywające się na terenie ośrodka, czy na terenie wokół niego zawsze staramy się modyfikować na potrzeby nowych uczestników, ale także dla osób, które są z nami nie pierwszy rok i część gier już po prostu znają. Gwarantuję nie będziecie się nudzić!

obozy taneczne

Nasze wskazówki dla obozowiczów

Osoby, które pierwszy raz jadą z nami na obóz, ze względu na zajęcia ogólnorozwojowe jak też zajęcia z breakdance’u proszone są o zabranie nakolanników. Dzięki temu gadżetowi w wystarczającym stopniu zabezpieczycie swoje kolana. Jadąc na obóz, nie ma co się obawiać, jak sobie poradzicie na pierwszych zajęciach. Pamiętajcie, że każdy kiedyś zaczynał w jakiejś dziedzinie i nie od razu wszystko wychodziło super, ale może to być początek super przygody i świetnych wspomnień.

You don't have permission to register
Call Now Button