^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

obóz fabularny

Obóz fabularny ASG „Radioaktywna przygoda”

Słowo od twórcy programu obozu fabularnego ASG

Ten obóz to odpowiedź na spełnienie marzeń tych, którzy wolą bujanie w obłokach zamiast twardego stąpania po ziemi i chcą przeżywać przygody takie jak bohaterowie ich ulubionych książek i gier komputerowych. Wszystkich uczestników obozu łączy wspólna znana tematyka, dzięki czemu łatwo nawiązać nowe znajomości oraz przyjemniej bawić się we wspólnym gronie. Zajęcia przepełnione są dobrą zabawą oraz ogromną dawką humoru, bo pomimo ciężkiej tematyki, do wszystkiego podchodzimy z dużym przymrużeniem oka, co często skutkuje dziwacznymi i prześmiesznymi akcjami, które stanowią przedmiot opowieści na długie lata.

Zienio

Miejscowość i teren

Obóz odbywa co roku w miejscowości nadmorskiej Mrzeżyno przy wykorzystaniu terenów ośrodkowych, a przede wszystkim rozległego lasu będącego niegdyś częścią poligonu wojskowego nieistniejącej już jednostki wojskowej. Zróżnicowany teren (las mieszany, otwarte polany i łąki, tereny podmokłe, bagna, leśne gęstwiny oraz wąwozy) pozwala na organizację różnego rodzaju larpów, krótkich scenariuszy fabularnych oraz gier terenowych.

Ogólnie o obozie

„Radioaktywna Przygoda” jest obozem fabularnym bazującym na grach komputerowych, filmach oraz książkach opartych o tematykę tak zwanego „świata post-apokaliptycznego”. Wszystkie zajęcia oparte są o odpowiednio dostosowane motywy znane z serii Fallout, Metro, Stalker, Neuroshima, Mad Max oraz inne mniej lub bardziej znane tytuły, dzięki czemu każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie.

Dla kogo?

Obóz polecamy przede wszystkim miłośnikom tematyki post-apo, którzy dzięki rozgrywanym larpom oraz papierowym RPG będą mieli szansę w pełni zanurzyć się w świecie, który dotychczas istniał dla nich jedynie w grach komputerowych, filmie oraz książce. Dzięki zróżnicowanym zajęciom na obozie odnajdą się zarówno osoby które lubią aktywność fizyczną i pragną wykreować postać, która zbada cały teren gry podczas larpów, jak Ci którzy preferują przeżywać przygody używając swej wyobraźni podczas wspólnych sesji papierowych RPG.

Każdy z uczestników stworzy swoją własną wymarzoną postać (jego alter ego), które weźmie udział w wydarzeniach, rozgrywkach oraz zajęciach przygotowanych przez mistrza gry.

obóz ASG nad jeziorem

Sprzęt

Podczas zajęć wykorzystane zostaną elementy cosplayów (przebrań), rekwizyty pasujące do tematyki obozu, gry planszowe oraz książki do papierowych rpg, dlatego warto jest zabrać swoje ulubione planszówki, kostki, podręczniki mistrza gry oraz wszelkie wyposażnie larpowe oraz asg. Podczas obozu kreujemy własną postać, która weźmie udział w rozgrywkach fabularnych. Mile widziane są osoby, które za wczasu przygotują się do obozu wykonując odpowiedni strój, ozdoby oraz rekwizyty.

Wsparcie

Rekwizyty, scenariusze gry, zadania, artefakty, stroje, maski oraz karty pochodzą ze zbrojowni post-apokaliptycznej grupy „Stalker Świt”, która była organizatorem ogólnopolskiej serii larpów w klimacie

Czego spodziewać się na obozie?

Dużej ilości larpów z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych rekwizytów, fabuły oraz strojów. Nauki kreowania i odgrywania postaci, zasad bezpiecznego larpowania oraz wczuwania się w klimaty różnych światów. Dyskusje na temat książek, gier komputerowych oraz filmów związanych tematyką post-apo, w tym klimatów związanych z zombie apokalipsą. Na uczestników czeka duża ilość planszówek i papierowych RPG wraz z wykorzystania stworzonego na potrzeby obozu systemu Zona Świt, walki na bezpieczne miecze piankowe, nocne zadania larpowe, opowieści z zony, obozowanie w zaszytej głęboko sercu Zony bazie Samotników przy akompaniamencie gitarowej muzyki oraz opowieści stalkerów.

Zobacz ostatnie wpisy na naszym blogu

You don't have permission to register
Call Now Button