^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

obóz ASG

Obóz ASG Młody Komandos

Mrzeżyno „Młody Komandos”- obóz militarny dla najmłodszych.

Młody komandos https://aktywne-obozy.pl/tour-item/mlody-komandos-oboz-militarny-dla-najmlodszych/ to obóz dla młodzieży w wieku 8-13 lat. W czasie turnusu uczestnicy będą mieli okazję zdobyć wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z różnorodnych dziedzin, zbudować lub poprawić wytrzymałość fizyczną, nauczyć się pracy zespołowej, a także zawiązać nowe znajomości.

obóz dla dzieci

Program obozu

Program obozu składa się z zajęć militarnych z różnych płaszczyzn od podstaw musztry, gdzie oprócz nauki podstawowych komend i poruszania się uczestnicy będą mogli sprawdzić swoją silną wolę w konkursie stania na baczność podobną do gry „pomidor”. Zajęcia ze strzelectwa, z ASG, czy paintball to najbardziej wyczekiwane zajęcia. Instruktorzy co roku tworzą nowe scenariusze, które urozmaicają zajęcia dla najmłodszych dbając przy tym o dobrą zabawę z nutą adrenaliny, lecz przede wszystkim ich bezpieczeństwo.

By uniknąć znużenia młodzieży wprowadzany jest także element rywalizacji np. w czasie zajęć saperskich, czy czerwonej taktyki, w czasie której sprawdzą nabyte umiejętności z pierwszej pomocy.

Dodatkowe atrakcje podczas obozu

Obóz to nie tylko strzelectwo i musztra, uczestnicy będą brali udział w:

 • Szkoleniach survivalowych – poznają sposoby rozpoznawania kierunków świata, uzdatniania wody do picia, zdobywania pożywienia, a także rozniecania ognia – niejednemu udało się to nawet w niesprzyjających warunkach!
 • Obozowicze nauczą się także budowy funkcjonalnego schronienia z materiałów dostępnych w lesie.
 • Pod koniec obozu sprawdzą swoje umiejętności w czasie nocnego biwaku, na którym będą mogli współpracować z uczestnikami innych podobozów.
obóz dla dzieci

Polecany ekwipunek dla Młodego Komandosa:

 • Min. 2 pary butów pełnych- w razie porannej rosy lub niespodziewanego deszczu – uczestnik będzie mógł komfortowo uczestniczyć w zajęciach, w czasie gdy mokre buty będą schły. Obuwie nieprzemakalne/ taktyczne bardzo mile widziane, ważne by były rozchodzone.
 • Dobra kurtka przeciwdeszczowa – największe ulewy przeczekujemy prowadząc zajęcia w budynku naszego ośrodka, ale mżawka czy lekki kapuśniaczek nam niestraszny, o ile właśnie uczestnicy będą na to przygotowani ekwipunkowo.
 • Nakrycie głowy – wyjścia na plaże, czy zajęcia na leśnej polanie to bardzo słoneczne okoliczności, by uniknąć wieczornego bólu głowy pamiętajmy o czapce czy kapeluszu.
 • Odzież w kolorach lasu/ciemnych/kamuflaże pot. moro/ mundury – wiele zajęć będzie polegało na wtopieniu się w otoczenie/ pozostanie niewidocznym lub przynajmniej nie rzucającym się w oczy – odcienie zieleni lub brązu będą pomocne w jak najefektywniejszym wykonywaniu zadań, a co za tym idzie zwiększeniu jakości zabawy.
 • Ubrania nadające się do zniszczenia – na obozie odbywają się zajęcia w czasie których mogą powstać trwałe plamy najczęściej pochodzenia roślinnego (farba paintballowa jest w pełni spieralna).

Dlaczego warto wziąć udział w naszym obozie?

W dobie szybkiego Internetu i niesamowitej technologii na wyciągnięcie ręki dzieci coraz rzadziej eksplorują to co prawdziwe:

 • Co mieszka pod kamieniem?
 • Co szumi w koronach drzew?
 • Co można zrobić z tego co z nich spadnie ?

Obóz to możliwość obudzenia w dziecku odkrywcy, miłośnika natury, sportu czy rywalizacji, odbywa się w Mrzeżynie od 8 lat i był to pierwszy obóz na jaki tam pojechałam. Oprócz codziennego bezpośredniego kontaktu z naturą- samego w sobie bardzo odciążającego układ nerwowy człowieka od codziennego zgiełku miasta czy szkoły, każdego dnia miałam okazję dowiedzieć się czegoś nowego o tym co mnie otacza i przy okazji zobaczyć naprawdę to o czym uczyłam się w szkole – od rozpoznawania pięter lasu aż po wyznaczanie stron świata za pomocą gwiazd. W ciągu 10 dni zawiązałam też kilka znajomości, a nawet przyjaźni, które trwają do dziś. Dla młodego człowieka to żywa nauka o tym co go otacza, a raczej o tym czego jest częścią.

Kotna

Zobacz nasze ostatnie wpisy na blogu

You don't have permission to register
Call Now Button