^
obozy wojskowe dla młodziezy

„SPECIAL OPERATION FORCE” – obóz militarny ASG

„SPECIAL OPERATION FORCE” – obóz militarny ASG

Cena od PLN 3599 Cena od PLN 3299 os.
10 noclegów / Ośrodek wypoczynkowy
Wiek: 13-15 / 15-18 lat

Dla kogo?

„SPECIAL OPERATION FORCE” – to obóz militarny skierowany już do nieco starszej grupy uczestników wyjazdów – od 13 roku życia.

Wszystkie zajęcia i atrakcje podczas obozu odbywać́ się będą pod fachową opieką wychowawców, ratowników wodnych czy instruktorów. Dla uczestników zaplanowano trening fizyczny i symulację pola walki. Dodatkowo planowana jest organizacja 24 godzinnej misji – podsumowania całego obozu. Obóz polecany miłośnikom „mocnych wrażeń”, lubiącym przygody, wysiłek fizyczny i rywalizację.

Program jest wzorowany na cyklu szkolenia żołnierza zawodowego. Zalecana dobra kondycja fizyczna i umiejętność pracy w zespole.

Miejscowość

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” położony w Mrzeżynie – położony w Mrzeżynie – nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.

 

 

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, scyzoryk (nie dotyczy obozu „Młody Komandos”), okulary słoneczne, krem ochronny z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy, odzież i buty do chodzenia w wodzie, po lesie i mokradłach (niedrogie obuwie mogące ulec zniszczeniu); mile widziane: odzież moro i buty wojskowe.

Uwagi

 • Ceny na stronie z opisem każdego obozu. Zobacz: zniżki i promocje
 • Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków: rozkład jazdy
 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże asekuracyjne, kaski, kamizelki asekuracyjne, mundury, okulary lub gogle i maski ochronne).
 • Możliwość dokupienia dodatkowych zajęć (opłata na miejscu): strzelectwo (WALTER P99) – 25 zł.
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją od lekarza o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe musi przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Możliwość specjalnych diet jedynie po wcześniejszym zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 18:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 8:00.

Świadczenia

 • zakwaterowanie: 10 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie + podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • opieka pedagogiczna, instruktorska i medyczna,
 • realizacja programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10.000 zł) Signal Iduna SA.

Kadra: ratownicy wodni, oficerowie i podoficerowie Wojska Polskiego, instruktorzy: strzelectwa sportowego, survivalu i samoobrony.

 

Zarezerwuj miejsce

*Cena nie obejmuje:
– dopłat za transport z miast wyszczególnionych w rozkładzie jazdy,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

 

Program obozu

1
Atrakcje, które na Was czekają

„SPECIAL OPERATION FORCE” - obóz militarny

Trening drużynowy:

 • marsze z elementami taktyki, treningi kondycyjne na plaży, w morzu i basenie, utrzymanie dyscypliny w oddziale, musztra, ćwiczenia poprawiające współpracę w drużynie, techniki oddziałów specjalnych na obcym terenie.

Strzelectwo:

 • podstawy obsługi broni; nauka zasad bezpieczeństwa B.L.O.S. (broń, lufa, otoczenie, spust), czynności manualne i strzał, po- stawy i przemieszczanie się z bronią, strzelnica statyczna i dynamiczna, trening snajperski wraz z technikami maskowania, strzelanie dynamiczne ze zmianą rodzaju broni.

Taktyka:

 • działanie drużyny w terenie leśnym; szyki patrolowe, komunikacja radiowa oraz niewerbalna, przekraczanie przestrzeni otwartej oraz dróg, drużyna w natarciu i obronie, zasadzka, napad, rajd.

Zwiad:

 • prowadzenie działań rozpoznawczych w terenie leśnym; wy- bór, zajęcie i urządzenie stanowiska obserwacyjnego, nauka pozyskiwania i przekazywania kluczowych informacji, maskowanie.

Scenariusze bojowe:

 • seria zadań i starć z wykorzystaniem replik ASG; rozpoznanie bojem, zdobywanie/obrona pozycji umocnionych, niszczenie stanowisk ogniowych, rozbijanie wrogich kolumn wojska, działania zaczepne oraz obronne, ćwiczenie działań skrytych.

Milsim ASG:

 • scenariusz stanowiący odwzorowanie realnej operacji wojskowej z wykorzystaniem map, przygotowanych baz, umocnień i posterunków; w trakcie rozgrywki zostaną wykorzystane repliki ASG, pirotechnika oraz system otrzymywania/opatrywania ran CCS; wykonywanie rozkazów bojowych, patrolowanie, obserwacja, obro- na bazy, składanie meldunków, przejmowanie rejonów krytycznych, współpraca/walka z oddziałami innych obozów.

Walka wręcz:

 • techniki stosowane przez wojsko, prawidłowa po- stawa oraz garda, wyprowadzanie uderzeń i kopnięć oraz zakładanie chwytów, blokowanie i unikanie ciosów, kontrola dystansu, walka z przeciwnikiem uzbrojonym (gumowe atrapy), podcinanie i sprowadzanie do parteru.

S.E.R.E.:

 • survival militarny, przetrwanie za linią wroga, nawigacja w terenie w dzień oraz nocą, założenie i zamaskowanie obozowiska, zacieranie śladów bytowania, obserwacja i działania partyzanckie, przenoszenie obozowiska, unikanie wykrycia, kamuflaż indywidualny, postępowanie w chwili pojmania, uwalnianie z więzów, opór psycho- logiczny, walka ze zmęczeniem, ucieczka i ewakuacja (E&E).

Misja specjalna:

 • 4 godzinna operacja - marsz na orientację z zadaniami, przeprawa przez tereny podmokłe oraz pokonywanie niewielkich akwenów wodnych, założenie obozowiska, infiltracja obozu wroga, gromadzenie informacji, przejmowanie zrzutów, sprawdzenie nabytych przez uczestników umiejętności.

Pozostałe:

 • ogniska,
 • plażowanie i kąpiele: strzeżone kąpielisko nad morzem i przy odkrytym basenie kąpielowym na terenie ośrodka

Lokalizacja

Ośrodek Wypoczynkowy „FAMA STA” Mrzeżyno

położony w Mrzeżynie - nadmorskiej miejscowości letniskowej, leżącej 18 km na zachód od Kołobrzegu przy ujściu rzeki Regi do Bałtyku; 5 hektarowy teren ośrodka usytuowany jest ok. 350 m od morza i graniczy z terenami leśnymi, na których przez wiele lat rozmieszczone były jednostki wojskowe, a do dziś pozostały fortyfikacje i umocnienia wykorzystywane do zajęć obozowych. Ośrodek składa się z 3 pawilonów hotelowych leżących na starannie zagospodarowanym, zadrzewionym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 3, 4 i 5 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC). Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, kawiarnia, 2 sale dyskotekowe, biblioteka, 7 sal telewizyjnych, siłownia, tenis stołowy, boiska do siatkówki i siatkówki plażowej, odkryty basen kąpielowy o wymiarach 8 x 16 m, place zabaw i miejsca na ogniska.
Ośrodek Mrzeżyno
Ośrodek Mrzeżyno basen
You don't have permission to register
Call Now Button