^
obóz ASG

Decydujące Starcie – Obóz ASG

Organizujemy aktywne obozy dla dzieci i młodzieży od 1990 roku

Decydujące Starcie – Obóz ASG

Cena od PLN 3699 Cena od PLN 3399 os.
10 noclegów / Ośrodek wypoczynkowy
Wiek: 12-15 / 15-18 lat

Dla kogo?

Obóz “Decydujące starcie” to obóz ASG przeznaczony dla dwóch grup wiekowych: 12-15 lat oraz 15-18 lat. Idealny dla osób, które mają doświadczenie w grze ASG, ale zarówno dla tych, którzy chcieliby tego spróbować. Obóz polecamy przede wszystkim osobom o dobrej kondycji oraz tym, którzy lubią szeroko pojętą aktywność ruchową. Program zawiera wiele ciekawych scenariuszy oraz zajęć, które uczą, ale również pozwalają się świetnie bawić. Organizowane są między innymi: zajęcia strzeleckie, treningi saperskie, szkoła survivalu, terenoznawstwo, zajęcia taktyczne i inne. Natomiast z rekreacyjnej strony uczestnicy będą mogli wziąć udział w wyprawach rowerowych i pieszych, spływie pontonowym i innych zajęciach sprawnościowych. Obóz zalecany jest dla młodzieży sprawnej fizycznie i lubiącej aktywny wypoczynek, zarówno dla tych, którzy grają już w ASG, jak i tych, którzy chcą dopiero spróbować swoich sił w tym sporcie. Każdy uczestnik otrzyma swoje blaszki identyfikujące.

Miejscowość

Ośrodek Konferencyjno – Szkoleniowy „ZACISZE” położony w Spale – położony w Spale – malowniczej miejscowości wypoczynkowej leżącej w Puszczy Nadpilickiej w centralnej Polsce 60 km od Łodzi i 9 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Teren ośrodka otoczony jest lasami, które były terenem polowań carów rosyjskich, prezydentów Mościc- kiego i Wojciechowskiego oraz marszałka Piłsudskiego. Płynąca przez Spałę rzeka Pilica, rezerwaty przyrody oraz liczne bunkry i fortyfikacje z czasów II Wojny Światowej będą terenem zajęć dla uczestników obozów. Ośrodek to dwukondygnacyjny budynek leżący na hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słody- czami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!

 

 

Wymagany ekwipunek

Mały plecak, śpiwór, karimat, ciepły sweter lub polar, dres sportowy, kurtka przeciwdeszczowa, buty turystyczne, latarka z zapasem baterii, letnie nakrycie głowy, okulary słoneczne, krem z filtrem UV, ręcznik, spray przeciw komarom, strój kąpielowy; mile widziane: odzież moro, buty wojskowe i instrumenty muzyczne.

Uwagi

 • Ceny na stronie z opisem każdego obozu. Zobacz: zniżki i promocje
 • Opłaty za transport, rozkład jazdy i lista przystanków: rozkład jazdy
 • Ze względu na warunki atmosferyczne i stan psychofizyczny większości uczestników program może ulec zmianie.
 • Zajęcia odbywać się będą z zastosowaniem niezbędnych elementów zapewniających bezpieczeństwo (uprzęże alpinistyczne, kaski, kamizelki asekuracyjne, okulary lub gogle i maski ochronne, mundury).
 • Jeżeli dziecko przyjmuje leki, prosimy o zaopatrzenie uczestnika w te leki i kartkę z informacją o ich dawkowaniu. Uczestnik po przyjeździe ma obowiązek przekazać leki z informacją kierownikowi.
 • Możliwość specjalnych diet jedynie po zgłoszeniu (21 dni przed obozem) i po uzyskaniu zgody organizatora (płatne dodatkowo).
 • Od każdego uczestnika pierwszego dnia pobytu pobierzemy kaucję w wysokości 50 zł na pokrycie ewentualnych strat spowodowanych przez niego w sprzęcie lub w wyposażeniu ośrodka. Jeśli takich strat nie będzie – kaucję w całości oddamy w dniu wyjazdu.
 • Każdy uczestnik otrzyma na własność bidon na wodę.
 • Podział na grupy wiekowe będzie realizowany przy minimum 10 osobach w danym przedziale wiekowym.
 • Przyjazd indywidualny w dniu rozpoczęcia od godziny 15:00, a wyjazd w dniu zakończenia do godziny 12:00.

Świadczenia

 • Zakwaterowanie: 10 noclegów,
 • wyżywienie: 3 x dziennie plus podwieczorek (od kolacji w dniu przyjazdu do śniadania w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną) – śniadania i kolacje w formie bufetu,
 • opieka pedagogiczna, instruktorska,
 • realizacja programu,
 • nagrody i pamiątki,
 • dojazdy lokalne,
 • ubezpieczenie NNW (10000 zł) Signal Iduna SA.

Kadra: ratownicy wodni, instruktorzy: strzelectwa sportowego, wspinaczki skałkowej, paintballa, survivalu, jeździectwa i samoobrony.

 

Zarezerwuj miejsce

Cena nie obejmuje:
– dopłat za transport z miast wyszczególnionych w rozkładzie jazdy,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 2 zł,
– obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 2 zł.

 

Program obozu

1
Atrakcje, które na Was czekają

Obóz ASG "Decydujące starcie" - Spała

 

Zajęcia ASG:

 • zajęcia z użyciem broni skonstruowanej w celu realnego odwzorowania pola walki (repliki broni ASG to wierne kopie oryginałów, pod względem wielkości, szczegółów i ciężaru); szkolenie z zasad bezpieczeństwa i odpowiedniej obsługi replik broni, nauka norm moralnych podczas użytkowania broni ASG, podstawy działa- nia leśnego (taktyka zielona), strzelanie dynamiczne, różne pozycje strzeleckie i właściwa postawa podczas strzelania, strzelanie bojo- we, a strzelanie sportowe, poruszanie się w terenie w szykach bojowych, ubezpieczanie grupy i partnera, dostosowanie odpowiedniej taktyki i strategii do terenu i czasu działań; realizacja różnych scena- riuszy podczas rozgrywek ASG (konwojowanie rannego, przemarsz przez teren wroga, działanie na tyłach wroga, zasadzka i podstawy działań snajperskich); część zajęć prowadzona będzie nocą.

Zajęcia taktyczne:

 • różne formacje bojowe, w tym przemarsz szykiem ubezpieczonym, rozmieszczenie stanowisk ogniowych i ogień krzyżowy, zasadzka, obstawianie drogi, procedury po kontakcie ogniowym (meldunek LACE), działania w terenie leśnym i działania dywersyjne na tyłach wroga.

Zajęcia zwiadowczo-szpiegowskie:

 • kamuflaż dostosowany do terenu działań, bezszelestne poruszanie się, zakładanie punktów obserwacyjnych, prowadzenie obserwacji w terenie, meldunek SALUTE, sporządzanie notatek z przebiegu obserwacji i szkiców ob- serwowanego terenu, sposoby i ścieżki przekazywania wiadomości, ich wielokrotne szyfrowanie, trening na terenie parku linowego.

Zajęcia strzeleckie:

 • ćwiczenie odpowiedniej postawy strzeleckiej, strzelanie z prawego i lewego oka, obsługa broni obiema rękami i jedną ręką, ogień zaporowy, postępowanie przy zacięciu się broni, strzelanie do celu stałego i poruszającego się.
Trening saperski:
 • z wykorzystaniem macek saperskich i elektronicznych wykrywaczy metali; zajęcia w strefie zagrożonej atakiem chemicznym z użyciem masek przeciwgazowych i kombinezonów przeciwchemicznych.
Taktyka czarna:
 • ćwiczenie techniki walki z przeciwnikiem znaj- dującym się z budynkach, czy środkach transportu; wchodzenie do pomieszczeń, przeszukiwanie ich, zabezpieczanie przeszukanej części obiektu, metody postępowania z zakładnikami, komunikacja niewerbalna i sygnały dowodzenia; zajęcia odbywać się będą w opuszczonych halach przemysłowych.

Survival militarny:

 • pozyskiwanie i uzdatnianie wody do picia, nie- widoczne obozowisko i sztuka kamuflażu, rozpalanie ognisk różnymi metodami, nocny biwak w lesie.

Terenoznawstwo:

 • nauka posługiwania się busolą, odnajdywanie północnego kierunku z układu gwiazd oraz innymi metodami,
 • nocne przemarsze na orientację,
 • komunikowanie się w terenie.

Militarny spływ pontonowy:

 • rzeką Pilicą ze Spały do Zakościela.

Nocne i dzienne gry terenowe:

 • wieloelementowe gry, podczas których uczestnicy utrwalają nabyte wcześniej umiejętności; kończą- ca obóz taktyczna zabawa typu MILSIM z wieloma zadaniami do wy- konania (rozpoznanie terenu, Combat Search and Rescue, zdobycie zrzutu z bronią i amunicją, przeprowadzenie ataku na bazę wroga).

Czerwona taktyka:

 • opieka nad rannym na polu walki zgodnie z wy- tycznymi TCCC (Tactical Combat Casualty Care); udzielanie taktycz- nej pomocy medycznej w strefach CUF, TFC i TEC; działania ratowni- cze według wojskowych algorytmów MARCHE i MIST.

Zajęcia sprawnościowe:

 • musztra,
 • zaprawy poranne,
 • marszobiegi.

Rekreacja:

 • ognisko z pieczeniem kiełbasy,
 • wieczór filmowy,
 • gry integracyjno ruchowe.
 

 

Lokalizacja

Ośrodek konferencyjno - szkoleniowy "Zacisze" - Spała

Położony w malowniczej miejscowości wypoczynkowej leżącej w Puszczy Nadpilickiej w centralnej Polsce 60 km od Łodzi i 9 km od Tomaszowa Mazowieckiego. Teren ośrodka otoczony jest lasami, które były terenem polowań carów rosyjskich, prezydentów Mościc- kiego i Wojciechowskiego oraz marszałka Piłsudskiego. Płynąca przez Spałę rzeka Pilica, rezerwaty przyrody oraz liczne bunkry i fortyfikacje z czasów II Wojny Światowej będą terenem zajęć dla uczestników obozu. Ośrodek to dwukondygnacyjny budynek leżący na hektarowym, oświetlonym, ogrodzonym i ładnie zagospodarowanym terenie. Uczestnicy zakwaterowani będą w pokojach 2,3 i 4 osobowych z łazienkami (umywalka, natrysk, WC), telewizorami i chłodziarkami. Do dyspozycji obozowiczów: jadalnia, automat z napojami i słody- czami, zadaszony kompleks ogniskowy składający się z 7 altan, plac zabaw dla dzieci, bilard, piłkarzyki, tenis stołowy; w całym obiekcie jest bezpłatny dostęp do Internetu – free WiFi!  
Osrodek Spała
Ośrodek Spała
You don't have permission to register
Call Now Button