^
obóz ASG

Wonderlands - Aktywne Obozy

obozy fantasy

Obóz fantasy „Magią i Mieczem”

Słowo od twórcy programu obozu fantasy

Obóz „Magią i Mieczem” to bezpieczna przystań dla tych którzy swoje przygody wolą przeżywać w mniejszym gronie osób o bardzo podobnych zainteresowaniach i którzy przede wszystkim cenią sobie ciszę oraz spokój która pozwala zagłębić się w swój ulubiony świat fantasy. Podczas obozu mamy możliwość rozwinięcia swojej wyobraźni oraz kreatywnego myślenia jak i nauki podstaw gry aktorskiej podczas larpów. Możemy również podzielić się naszymi doświadczeniami, poznać nowe równoległe światy oraz systemy gry, a przede wszystkim nawiązać kontakt z rówieśnikami z którymi po powrocie do domu możemy nadal kontynuować sesje i wspólne przygody w fantastycznych krainach.

Zienio

Miejscowość i teren:

Obóz odbędzie się w miejscowości Dąbki która względu na swój nadmorski klimat, czyste i wolne od zanieczyszczeń powietrze oraz rozległe tereny leśne stanowi idealne miejsce do wypoczynku zarówno dorosłych jak i młodzieży. Podczas zajęć wykorzystany zostanie cały teren ośrodka wraz z jego dobrze przygotowaną infrastrukturą (świetlice, sala telewizyjna, boiska, sala dyskotekowa), oraz pobliskie tereny leśne które pozwolą na przeprowadzenie wspaniałych wypraw, wykonanie heroicznych zadań, a przede wszystkim zanurzenie się w fantastyczny świat magii i miecza.

Ogólnie o obozie:

Obóz „Magią i Mieczem” jest obozem fantasy opartym przede wszystkim o koncepcję heroic fantasy, światów pełnych magii, przygód oraz potworów i niebezpieczeństw. W trakcie trwania obozu uczestnicy będą mieli okazję zagłębić się w światy równoległe poprzez uczestniczenie w sesjach papierowych RPG oraz larpach. W czasie zajęć uczestnicy rozwiną swoją wyobraźnię nauczą się myśleć kreatywnie, a przede wszystkim przeżyją niezwykłą przygodę w krainach magii i miecza.

obóz fantasy

Dla kogo?:

Obóz polecamy zarówno osobom biorącym udział lub prowadzącym sesje papierowych RPG, jak i tym którzy interesują się tematyką fantasy lub grają w gry komputerowe o podobnej tematyce. Własne podręczniki do gry, figurki oraz kostki są jak najbardziej mile widziane, ale nie są wymogiem. Na obozie równie łatwo odnajdą się osoby które prowadzą sesję Warhammera, D&D oraz WoD, jak i Ci którym te nazwy jeszcze nic nie mówią. Wystarczy odrobina wyobraźni, chęć poznania kilku zasad, odrobina kreatywnego myślenia i jesteśmy gotowi przemierzać fantastyczne krainy wraz z rówieśnikami.

Sprzęt:

Do dyspozycji uczestników oddane zostaną podręczniki oraz materiały dodatkowe do różnych systemów RPG (Warhammer Fantasy, Neuroshima, D&D, WoD, Wiedźmin), kostki, elementy do wystroju i klimatu, szaty oraz elementy strojów do gier larp, bezpieczna broń piankowa, oraz wiele innych rekwizytów. Wzięcie własnych podręczników, kości oraz innych elementów które można wykorzystać w sesjach RPG oraz larpach jest jak najbardziej mile widziane, zwłaszcza jeżeli ktoś chciałby zaprezentować system którego podręczników jeszcze nie mamy.

Czego spodziewać się na obozie?

Wielogodzinnych sesji RPG utrzymywanych w klimacie rozgrywanego systemu, dyskusji na temat książek, gier oraz filmów, warsztatów służących nauce gry w papierowe RPG jak i tych które pozwolą stać się jeszcze lepszym mistrzem gry lub graczem. Wspólne oglądanie filmów fantasy oraz post-apo, nauka tworzenia własnych zasad oraz kreowania światów i postaci. Uczące wczuwania się w postać, oraz gry aktorskiej fabularne sesje larp, walki na miecze piankowe, nauka charakteryzacji oraz wspólna integracja podczas gier planszowych, zabaw na świeżym powietrzu oraz ognisk.

Zobacz ostatnie wpisy na naszym blogu

You don't have permission to register
Call Now Button